به میزبانی کتابخانه آیت‌الله خامنه‌ای در قم؛

همایش «چگونه بیشتر کتاب بخوانیم» برگزار شد

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۸
 
 
همایش «چگونه بیشتر کتاب بخوانیم» از سوی مرکز رشد و تعالی آیندگان ایران (مرتا) در محل کتابخانه آیت‌الله خامنه‌ای در قم برگزار شد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، محمد حسینی مدرس مهارت‌های مطالعه و بنیانگذار مرکز رشد و تعالی آیندگان ایران در این همایش با اشاره به پایین بودن سرانه مطالعه کشور گفت: با روش‌هایی که در مرکز رشد و تعالی آیندگان ایران طراحی کرده‌ایم، می‌توانیم سرانه مطالعه کشور را افزایش دهیم.
 
بنیانگذار مرکز رشد و تعالی آیندگان ایران ادامه داد: کتاب خواندن یکی از بهترین راه‌های ایجاد خلاقیت، ایجاد هم‌حسی و همدلی با دیگران، کسب تجربه‌های بیشتر، افزایش دامنه واژگان، تقویت مغز و حضور بهتر در عصر و دنیای جدید است.
 
وی اضافه کرد: در دنیای جدید امروز، آنچه در مدرسه می‌خوانیم کافی نیست، حجم اطلاعات بسیار زیاد شده و کندخوانی بین مردم رواج دارد، پس برای کسب موفقیت بیشتر و پیشی گرفتن از دیگران بهترین راه، خواندن کتاب‌های بیشتر است.

این مدرس مهارت‌های مطالعه یادآور شد: با روزی نیم ساعت مطالعه می‌توان بیش از 50 کتاب در سال خواند و 70 درصد یادگیری از طریق همین کتاب‌ها صورت می‌گیرد.
 
حسینی یکی از روش‌های تندخوانی را بیشتر کتاب خواندن معرفی کرد و گفت: برخلاف اینکه دیگران فکر می‌کنند باید تندخوانی یاد بگیرند تا بیشتر کتاب بخوانند. معتقدم با بیشتر کتاب خواندن می‌توان تندخوانی را فرا گرفت.
 
وی در پایان به راه‌های کتابخوان شدن افراد اشاره کرد و افزود: خودشناسی، هدفگذاری، کتابگردی، داشتن سبد مطالعه، الگوهای درست و اطرافیان کتابخوان می‌تواند در کتابخوان کردن افراد موثر باشد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 279348