در جشن امضای «روزهای بعد از این» عنوان شد؛

لیلا مهذب: شعر زندگی من است

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۵
 
 
مراسم رونمایی از دومین کتاب شعر «لیلا مهذب» با عنوان «روزهای بعد از این» با سخنرانی ابراهیم شایان در عمارت هنرمند اصفهان برگزار شد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در اصفهان، لیلا مهذب در این مراسم با اشاره به اینکه شعرهای این مجموعه، عموماً عاشقانه است، گفت: یک غزل از این مجموعه به دخترم تعلق دارد و دو غزل از این کتاب نیز به پدرم تعلق دارد که بعد از فوت ایشان سرودم.

نویسنده کتاب «قرار بود بمانی» افزود: من در رشته ادبیات تحصیل کردم و علاقه بسیاری به موسیقی و شعر دارم. از یافتن و دنبال کردن علاقه‌ام که ادبیات است، بسیار خوشحالم. هیچ چیز مانند ادبیات به من انگیزه نمی‌دهد.

لیلا مهذب افزود: در آینده نیز قطعاً راه ادبیات را ادامه می‌دهم. شعر زندگی من است و از آن لذت می‌برم. شعر یک جوشش درونی است و برای این جوشش نیاز به خلوت دارم و بسیاری از این مواقع این فضا را برای خودم فراهم می‌کنم.
 

در ادامه مراسم رونمایی از کتاب «روزهای بعد از این» ابراهیم شایان، منتقد ادبی ضمن خواندن غزلی از این کتاب، به ویژگی احساسی بودن غزل‌های این مجموعه اشاره کرد و گفت: ما ایرانی‌ها کلاً آدم‌های احساسی هستیم و اکثر کار‌هایمان احساسی است. خواندن شعرهای این کتاب را به کسانی که عاشق غرل و فضای احساسی آن هستند، پیشنهاد می‌کنم.

وی افزود: لیلا مهذب اولین مجموعه شعر خود را در سال ۹۶ منتشر کرد و دومین کتاب وی با عنوان «روز‌های بعد از این» در سال جاری منتشر شد. هر دو کتاب را انتشارات فصل پنجم به چاپ رسانده است. دومین کتاب این شاعر با ۳۸ غزل سروده شده است.

شایان تصریح کرد: در این مجموعه از اسطوره‌ها، نام‌ها و داستان‌های عاشقانه عرب استفاده شده است. برای نمونه از داستان یوسف و زلیخا برای تلمیح‌ها به کار برده شده است.

وی در ادامه افزود: این کتاب مجموعه‌ای از غم، اندوه و‌ احساسات نویسنده است. در این نشست جشن امضا، کتاب را نقد نمی‌کنم؛ بحث نمی‌کنم که آیا این کتاب شاهکار است یا خیر، فقط ادب دوستان را دعوت به مطالعه این غزل‌ها می‌کنم. دلیلی ندارد شعر یا اثری را که مخاطب نخوانده است، نقد کنیم.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 279215