در گفت‌وگو با ایبنا عنوان شد؛

استقبال از «تابستانه کتاب» در 68 کتابفروشی خراسان رضوی

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۳
 
 
معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، گفت: 68 کتابفروشی خراسان رضوی میزبان مردم در طرح «تابستانه کتاب» هستند.
 
افشین تحفه‌گر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خراسان رضوی، با اعلام این خبر، تقویت اقتصاد نشر، گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی، حمایت از کتابفروشی‌ها و تقویت حلقه توزیع و نشر کتاب در کشور را از اهداف طرح‌های فصلی توزیع یارانه کتاب به مردم خواند.

معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: با توجه به پیگیری‌ها و فراخوان‌های ابلاغ شده در خراسان رضوی که بعد از تهران فعال‌ترین استان در حوزه نشر است، شاهد استقبال 68 کتابفروشی در سطح استان بودیم که 48 کتابفروشی در مرکز استان و 20 فروشگاه کتاب در شهرستان‌هایی از جمله سبزوار، تربت حیدریه و بردسکن واقع شده‌اند.

وی در ادامه با اشاره به مشارکت رضایتبخش استان خراسان رضوی در طرح تابستانه کتاب، یادآور شد: در کل کشور 660 فروشگاه متقاضی مشارکت در این طرح بودند که استان خراسان رضوی با 68 فروشگاه بیش از 10 درصد کتابفروشی‌های کل کشور را به خود اختصاص داده است.

تحفه‌گر ضمن تشکر از مدیران فروشگاه‌های کتاب، کتابفروشی‌ها و مردم فرهنگ‌دوست و علاقمند به کتاب و کتابخوانی در استان خراسان رضوی، گفت: بعد از اتمام طرح در سوم مردادماه با کمک مجری طرح، خانه کتاب، سنجش و برآوردی از اجرای طرح تابستانه کتاب تنظیم کرده و امیدواریم به تحلیل خوبی رسیده و شاهد رونق فروش کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی باشیم.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 278676