دوازدهمین جشنواره کشوری داستان بانه فراخوان داد

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۰
 
 
دوازدهمین جشنواره کشوری داستان بانه به دو زبان کردی و فارسی و در ۳ بخش داستان کوتاه، کودک و نوجوان و مقاله برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کردستان، پوستر دوازدهمین جشنواره کشوری داستان بانه به دو زبان کردی و فارسی و در ۳ بخش داستان کوتاه، کودک و نوجوان و مقاله، روز شنبه 29 تیرماه با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان، هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر بانه در محل مجتمع فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان رونمایی شد.

فرماندار بانه در مراسم رونمایی از فراخوان این دوره از جشنواره داستان بانه، گفت: فضای باز فرهنگی و هنری در چهارچوب قانون، می‌تواند بانه را به قطب جذب گردشگر فرهنگی تبدیل کند.

محمد امین‌زاده ادامه داد: برگزاری یازده دوره موفق جشنواره داستان در بانه نشان از پویایی فرهنگی در این شهرستان می‌دهد و این به‌خاطر مردم فرهنگی و علاقه‌مند به کارهای فرهنگی و هنری است که همراه با اصحاب فرهنگ و هنر و انجمن‌های فرهنگی امروز رونمایی از فراخوان جشنواره دوازدهم را با قوت و انگیزه تمام انجام می‌دهند.

وی بازار و رونق تجاری بانه را یک فرصت دانست که در کنار فعالیت‌های فرهنگی و برگزاری جشنواره‌های ملی و بین‌الملی بانه را به قطب جذب گردشگر در منطقه تبدیل می‌کند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بانه نیز در ادامه با اشاره به اینکه مقدمات کار برای برگزاری باشکوه دوازدهمین جشنواره کشوری داستان بانه در آذرماه سال جاری فراهم شده است، گفت: دبیرخانه دائمی جشنواره کشوری داستان بانه از محل اعتبارات تملک دارائی‌های سرمایه‌ای در سه ماهه اول سال جاری تجهیز شده است.

حمیدرضا خوشبخت بیان کرد: با موافقت اعضای شورای شهر و شهردار بانه، نیروی انسانی لازم جهت انجام امور دبیرخانه جشنواره کشوری داستان بانه از امروز فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

وی ضمن تقدیر از مسئولان سطح استان و شهرستان بخصوص مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان، فرماندار بانه، نماینده مردم شهرستان‌های بانه و سقز در مجلس شورای اسلامی، شهردار و اعضای شورای شهر بانه و سایر مسئولین ادارات و ارگان‌های دولتی، عنوان کرد: با همفکری و همراهی موسسات فرهنگی و ادبی، انجمن‌ها، اصحاب فرهنگ و هنر و هنرمندان، تمام تلاش خود را جهت برگزاری هرچه باشکوه‌تر این رویداد کلان فرهنگی و ادبی در شهر مرزی بانه به‌کار خواهند بست‌.

در پایان این مراسم، ضمن معرفی فواد جهانی به عنوان دبیر دوازدهمین جشنواره کشوری داستان بانه از فراخوان این دوره از جشنواره رونمایی شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 278528