در جشن نخستین سالگرد تاسیس شهرکتاب اصفهان مطرح شد؛

سروش صحت: مکتب اصفهان تنها منحصر به ادبیات نیست

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۸
 
 
مدیر شهرکتاب اصفهان با اشاره به اینکه این شهر در موسیقی، نقاشی، ادبیات و سایر عرصه‌های هنری، مکتبی به نام اصفهان دارد، افزود: این گستردگی نشان‌دهنده جایگاه گسترده فرهنگ و هنر در اصفهان است.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در اصفهان، جشن نخستین سالگرد تأسیس شهرکتاب اصفهان همراه با تخفیف 15 تا 20 درصدی کتاب‌های این مجموعه روز جمعه 28 تیرماه با حضور جمعی از نویسندگان و چهره‌های فرهنگی و هنری اصفهان برگزار شد.

سروش صحت، مدیر شهرکتاب اصفهان گفت: سال گذشته وقتی قصد داشتیم شهر کتاب را در اصفهان راه‌اندازی کنیم، این نگرانی را داشتیم که اصلاً مردم مشتاق مطالعه کتاب هستند یا محصولات فرهنگی می‌خرند یا خیر؟ امروز به‌طورقطع می‌توان گفت که اگر همراهی و استقبال بی‌نظیر مردم اصفهان برای خرید کتاب و محصولات فرهنگی نبود، امروز یک‌سالگی این مجموعه را جشن نمی‌گرفتیم.
 
مجری برنامه «کتاب‌باز» ادامه داد: هر چند شاید در حد یک آرزو باشد، اما امیدوارم روزی برسد که صدسالگی شهرکتاب و دیگر محیط‌های ادبی و فرهنگی را جشن بگیریم.

وی تصریح کرد: به نظر من، اصفهان علاوه بر قدمتی که دارد و داشتن بناهای تاریخی، در همه زمینه‌ها دارای فرهنگ و هنر خاصی است. در دهه 50 میلادی زمانی که آندره مالرو به اصفهان سفر کرد، این شهر را در ردیف شهرهای ونیز و فلورانس که دو شهر هنری هستند، قرار داد.
 
صحت با اشاره به اینکه اصفهان در موسیقی، نقاشی، ادبیات و سایر عرصه‌های هنری، مکتبی به نام اصفهان دارد، افزود: این گستردگی نشان‌دهنده جایگاه گسترده فرهنگ و هنر در اصفهان است. این فرهنگ و هنر غنی یکی از دلایلی است که باعث شده مردم اصفهان از حاضرجوابی خاصی برخوردار باشند.
 
شب‌های جلفا در شهرکتاب اصفهان
علی خدایی، نویسنده و از مدیران فرهنگی شهرکتاب اصفهان هم در جشن یکسالگی این کتابفروشی، گفت: شهرکتاب در ادامه برنامه‌های خود  امسال بر هفت عنوان برنامه در بخش‌های مختلف برای تعالی ادبیات، فرهنگ وهنر متمرکز شده است. تاکنون دو عنوان از برنامه‌های فرهنگی شهرکتاب مشخص‌ شده است که یکی از آنها برنامه «شب‌های جلفا» است که به بررسی خدمات فرهنگی و هنری‌ اقلیت‌های مذهبی در شهر اصفهان می‌پردازد.

خدایی تصریح کرد: برنامه‌ دیگر هم به بررسی نقش و تأثیرگذاری ادبیات در سایر حوزه‌های هنری مثل سینما، معماری و...می‌پردازد.

این نویسنده با اشاره به فعالیت‌های این کتابفروشی در یک سال اخیر، گفت: شهرکتاب از سال گذشته تا امروز در کنار معرفی و فروش کتاب‌های مختلف، برنامه‌های فرهنگی و هنری بسیاری را در هر هفته برگزار کرده است.

خدایی در ادامه افزود: هر هفته حداقل چهار برنامه در حوزه‌هایی مانند ادبیات، هنر، معماری، روانشناسی، موسیقی و... با استقبال بسیار خوبی در این کتابفروشی برگزار شده است.

در جشن یکسالگی شهرکتاب اصفهان، نویسندگی مانند سیاوش گلشیری، سارا سالار، محمدرضا زمانی و سلمان باهنر به امضای کتاب‌های خود برای مخاطبان پرداختند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 278499