امیر شعر خراسان درگذشت

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۵
 
 
امیر برزگر خراسانی، فرزند حسن مشهور به حاج حسن معمار مشهدی، از شعرای معاصر و بنام کشور، صبح امروز در پی یک دوره بیماری سخت درگذشت.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خراسان رضوی، امیر برزگر خراسانی فارغ‌التحصیل هنرهای زیبا در رشته نقاشی بود. او در جوانی به استخدام دانشکده علوم پزشکی مشهد درآمد و سال‌‏ها به عنوان مسئول روابط عمومی آن دانشگاه خدمت کرد.

وی عضو هیئت رئیسه کانون هنرمندان و عضو شورای سیاستگذاری شعر بود و علاوه بر شعر، نقاشی، موسیقی و تدریس ردیف‌‏های دستگاهی آواز اصیل ایرانی نیز از مشغله‌‏های او بود.

در کارنامه برزگر خراسانی سرایش ۱۵ اثر از جمله: «برگی از دیوان امیر»، «سخن آئینه‌‏ها»، «شعر و شاعری در آئینه زمان»، «گزیده ادبیات فارسی شماره 68»، «از شرنگ و شطح»، «نماز عاشقی»، «فصل عطش» و «رها در ناکجا آباد» و... به چشم می‌خورد.

امیر برزگر خراسانی، در سال 1322 شمسی در مشهد مقدس متولد شد. او از شاعران معاصر فارسی زبان بود که در وصف امام حسین (ع)، اشعاری را سروده است.

پیکر این شاعر نام آشنای خراسان، قرار است فردا جمعه پس از تشییع در مقبره‌الشعرای شهر توس در جوار آرامگاه فردوسی به خاک سپرده خواهد شد.

همچنین بر اساس این گزارش، در پی درگذشت امیر برزگر خراسانی، پیام تسلیت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی فقدان او را به بازماندگان و جامعه شعری کشور تسلیت گفت.

در این پیام آمده است:

«خبر درگذشت شاعر و هنرمند شهیر خراسان، استاد امیر برزگر خراسانی پس از تحمل دوره سخت بیماری موجب تاثر شد. صفحات دفتر زندگانی او  به هنرهای اصیل ایرانی مزین گشته بود. اینجانب فقدان این استاد و شاعر  خراسانی را به اهالی فرهنگ و هنر و خانواده آن مرحوم صمیمانه تسلیت می گویم و از درگاه ایزد متعال علو درجات و رحمت واسعه برای آن هنرمند فقید و صبر و شکیبایی بازماندگان محترم را خواستارم».
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 278447