رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهرود خبر داد؛

افتتاح بزرگترین مرکز چاپ دیجیتال استان سمنان در شاهرود در آینده نزدیک

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۸
 
 
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود از افتتاح بزرگترین مرکز چاپ دیجیتال استان سمنان در این شهرستان در آینده نزدیک خبر داد و ابراز امیدواری کرد: مشکلات چاپ نشریات برطرف شود.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در سمنان، رضا مهدیان گفت: شهرستان شاهرود دارای ۱۲ نشریه هفتگی و ماهنامه است که برخی از آن‌ها امور چاپ خود را در استان‌های اطراف انجام می‌دهند و باید با ارائه راهکار‌های مناسب دغدغه فروش در این حوزه رفع شود.

وی با بیان اینکه برای معرفی ظرفیت‌های فرهنگی شهرستان شاهرود همکاری همه نهادها نیاز است، یادآور شد: ایجاد دانشکده هنر و هنرستان هنرهای زیبا در آینده نزدیک پیگیری می‌شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود، برگزاری شانزدهمین نمایشگاه استانی کتاب به میزبانی شاهرود، برگزاری هفدهمین آزمون قرآن و عترت به صورت سراسری با حضور ۲۷۳۶ نفر و کسب رتبه اول در کشور را از موفقیت‌های کسب شده در چند ماه گذشته اعلام کرد.

وی رونمایی از پنج کتاب در سال ۹۷ به منظور ترویج فرهنگ مطالعه را از دیگر برنامه‌ها عنوان کرد و افزود: در آینده نزدیک از چهار کتاب دیگر که توسط نویسندگان شاهرودی تألیف شده، رونمایی می‌شود.

وی تصریح کرد: ۲۷ عنوان کتاب نویسندگان شاهرودی به مبلغ ۱۴۰ میلیون ریال خریداری و توزیع شد.

اکنون در شهرستان شاهرود هشت مؤسسه فرهنگی هنری، هفت انتشارات، ۱۲ نشریه محلی، ۳۲ چاپخانه و ۱۰ کانون تبلیغاتی فعالیت می‌کنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 278349