همزمان با برگزاری هشتمین دوره

كتاب جشنواره شعر شب‌های شهريور منتشر می‌‌شود

 
تاریخ انتشار : شنبه ۴ آبان ۱۳۸۷ ساعت ۰۹:۰۰
 
 
عبدالجبار كاكايي دبير جشنواره شعر شب‌هاي شهريور از انتشار جلد هفتم و هشتم کتاب «جشنواره شعر شب‌های شهريور» در يك مجلد خبر داد.
كتاب جشنواره شعر شب‌های شهريور منتشر می‌‌شود
 
"عبدالجبار کاکایی" در گفت‌وگو با خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا)،گفت: جشنواره شعر شب‌های شهریور که هرسال در آخرین روزهای شهریور برگزار می‌شد، امسال به دلیل تغییرات مدیریتی در سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، با تاخیر، 14 آذر در فرهنگسرای بهمن برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: البته از سال آتی دوباره این جشنواره در زمان خودش در شهریور برگزار می‌شود؛ اما امسال چون قصد نداریم این جریان فرهنگی را تعطیل کنیم، حاضر شدیم این جشنواره را با تاخیر برگزار کنیم.

دبیر هشتمین دوره شب‌های شهریور گفت: این جشنواره با دوره‌های قبل تفاوتی ندارد و در 2 بخش آزاد و موضوعی برگزار می‌شود که موضوع امسال "نیایش" است.

وی در بیان یکی از موارد تفاوت این جشنواره در سال جاری نسبت به سال‌هالی گذشته یادآور شد: امسال بخش بین‌الملل نخواهیم داشت. هر سال در این بخش برنامه‌های متعددی برای فارسی‌زبانان خارج از کشور داشتیم؛ اما شاعران فارسی‌زبان مقیم خارج از كشور می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند و شعرهایشان در کنار شعرهای دیگر شاعران بررسی خواهد شد.

"کاکایی" با بیان این که تا زمان اعلام برگزیدگان، نام داوران اعلام نمی‌شود، افزود: شورای سردبیری جايزه شب‌هاي شهريور تصمیم گرفت نام داوران را همزمان با مراسم اختتامیه اعلام کند.

وی گفت: در این دوره 11 داور آثار رسيده به دبيرخانه را داوری می‌كنند. 5 داور در بخش مقدماتی و 6 داور در مرحله نهایی. اين جشنواره همانند دوره‌هاي قبل 20 برگزیده در بخش های شعر نو و کلاسیک خواهد داشت.

دبیر شب‌های شهریور ادامه داد: در این جشنواره که مهلت ارسال آثار به آن تا 15 آبان اعلام شده، شاعران 15 تا 30 سال می‌توانند شرکت کنند. جوایز این دوره با دوره‌های قبل تفاوتی نداشته و به 20 نفر برگزیده شب‌های شهریور کمک هزینه سفر به خانه خدا اهدا خواهد شد.

کاکایی درباره انتشار آثار رسیده به جشنواره شب‌های شهریور گفت: با توجه به این کتاب جشنواره هفتم چاپ نشده، قصد داریم که شعرهای 2 دوره را در یک کتاب منتشر کنیم. این کتاب را همزمان با مراسم، منتشر و در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهيم داد.

وی درباره استقبال از جشنواره هشتم گفت: فکر نمی‌کنم استقبال از این دوره کمتر از دوره‌های پیش باشد؛ چرا که پیش از برگزاری این مراسم، پیام‌های متعددی نسبت به وضیعت این دوره جشنواره دریافت کردیم. هم‌اکنون نیز با آن که بیش از چند روز از انتشار فراخوان جشنواره نمی‌گذرد، آثار بسیاری به دست‌مان رسیده است و امیدواریم این روند ادامه پیدا کند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 27831