​در سومین «همایش علمی امام رضا (ع)؛ آموزه‌ها و رویکردها»؛

کتاب «پرتوی از تفسیر اهل بیت (ع)» رونمایی شد

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۲
 
 
کتاب دوجلدی «پرتوی از تفسیر اهل‌بیت (ع)» به قلم آیت الله محمد محمدی ری‌شهری از سوی بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی رونمایی شد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، آئین رونمایی از این کتاب در سومین «همایش علمی امام رضا (ع)، آموزه‌ها و رویکردها» و با حضور حجت الاسلام و المسلمین عبدالهادی مسعودی، قائم مقام ریاست دانشگاه قرآن و حدیث، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی مهدوی‌راد، حجت الاسلام و المسلمین برنجکار و حجت الاسلام و المسلمین شریعتی‌تبار در سالن همایش‌های موسسه علمی پژوهشی امام خمینی (ره) برگزار شد.
 
مسعودی، قائم مقام ریاست دانشگاه قرآن و حدیث به بیان ویژگی‌های این اثر پرداخت و گفت: نویسنده این کتاب از سنین جوانی حافظ قرآن بوده و به بیشتر احادیث اهل بیت (ع) مسلط بوده است. این دو ویژگی در تفسیر آیات مهم و تاثیرگذار است.
 
حجت الاسلام و المسلمین عبدالهادی مسعودی با اشاره به روش کار گروهی و تحقیق جمعی در تفسیر اهل‌بیت (ع) اضافه کرد: قطعه‌بندی متن، تعیین معنای کانونی، واژه پژوهی اجتهادی، بحث در ساختار کلمات از مواردی بوده که در قسمت‌های ساختاربندی متن رعایت شده است.
 
آیت الله محمد محمدی ری‌شهری با تبریک میلاد امام رضا (ع) یادآور شد: آنچه برای جامعه درباره امام هشتم قابل توجه است، تلاش حضرت برای مرجعیت علمی اهل بیت (ع) است.
 
تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) به کتاب «پرتوی از تفسیر اهل بیت» اشاره کرد و تصریح کرد: در این تفسیر روایات تفسیری در درون یک طرح جامع و به عنوان یک منبع در هر یک از مراحل تفسیر وارد شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 278304