نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر تولیدی » کودک و نوجوان

​«یک شب، یک نمایش، یک نویسنده» میزبان اسدالله شعبانی می‌شود

۲۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۹:۲۱

شب اسدالله شعبانی، نویسنده و شاعر پیشکسوت ادبیات کودک و نوجوان، در پانزدهمین برنامه پویش «یک شب، یک نمایش، یک نویسنده» برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، پویش «یک شب، یک نمایش، یک نویسنده» که همزمان با اجرای نمایش «عموی عجیب بزرگ کوچیک من» در مرکز تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، برگزار می‌شود از برنامه‌هایی است که تلاش می‌کند نویسندگان و فعالان حوزه کودک و نوجوان را بیش از پیش به جامعه معرفی کرده و امکان دیدارشان را با مخاطبان فراهم کند.

 

نمایش «عموی عجیب بزرگ کوچیک من» در پانزدهمین شب از پویش «یک شب، یک نمایش، یک نویسنده» میزبان اسدالله شعبانی می‌شود. اسدالله شعباني، شاعر و نویسنده پیشکسوت ادبیات کودک و نوجوان، متولد 1337 است و برخي آثارش همچون «‌پرچم سبز درخت»، «ماه نو، نگاه نو» و «‌زمين ما، دل ما» تاكنون جوايزي را براي او در حوزه ادبيات كودك به ارمغان آورده‌اند. همچنين از دیگر آثار او می‌توان به مجموعه شعري با عنوان «يك نفر رد شد از كنار دلم» و مجموعه «خرمن قصه خردسالان» اشاره کرد.

 

فرهاد حسن‌زاده، محمود برآبادی، محمدرضا شمس، محمدرضا یوسفی، عباس جهانگیریان، مهدی حجوانی و غلامرضا امامی از دیگر نویسندگان ادبیات کودک و نوجوان هستند که تا به‌حال در این برنامه حضور داشته‌اند.

 

قصه این نمایش ماجرای کتابخانه‌ای است که از سوی خانمی اداره می‌شود که معتقد است قصه‌ها و کتاب‌ها می‌توانند تاثیر خوب و جادویی داشته باشند و با ورود دختر کوچکی به نام سارا که مدتی است به دلیل مسایل پیش آمده در زندگی‌اش غمگین و تنهاست، ماجراهای عجیبی شکل می‌گیرد.

 

نمایش «عموی عجیب بزرگ کوچیک من» با الهام از کتاب «مجموعه قصه‌های شل سیلوراستاین» از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از سوی گروه نمایشی «بازی‌سازان» تولید شده است.

 

علاقه‌مندان برای حضور در این برنامه می‌توانند چهارشنبه 26 تیرماه 1398 ساعت 18:30 به مرکز تئاتر کانون پرورش فکری واقع در خیابان حجاب، پارک لاله، سالن بوستان مراجعه کنند.