کتاب «گفتمان‌های فرهنگی و جریان‌های هنری ایران» نقد و بررسی می‌شود

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۶
 
 
کتاب «گفتمان‌های فرهنگی و جریان‌های هنری ایران: کندوکاوی در جامعه‌شناسی نقاشی ایران معاصر» اثری از محمدرضا مریدی فردا یکشنبه 23 تیرماه در سرای اهلم قلم نقد و بررسی می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) کتاب «گفتمان‌های فرهنگی و جریان‌های هنری ایران: کندوکاوی در جامعه‌شناسی نقاشی ایران معاصر» اثری از محمدرضا مریدی فردا یکشنبه 23 تیرماه در سرای اهلم قلم نقد و بررسی می‌شود.

پریسا شاد قزوینی، بهنام کامرانی و محمدرضا مریدی در این مراسم سخنرانی می‌کنند. علاقه‌مندان برای حضور در این نشست می‌توانند از ساعت 16 تا 18 به نشانی خیابان فلسطین جنوبی، کوچه خواجه نصیر شماره دو مراجعه کنند.

این کتاب به بررسی تحولات گفتمانی در جامعه ایران براساس شرایط سیاسی حاکم بر آن می پردازد و نقش قدرت را در شکل گیری جریان های هنری و جریان های مقاومت مورد بررسی قرار می‌دهد. نویسنده با نگاهی ساختاری و تاریخی به هنر ایران، نقش شرایط اجتماعی و سیاستگذاری‌های فرهنگی را در شکل گیری سبک‌های گوناگون و محتوای آنها به بحث می‌گذارد و بر شرایط تولید متن هنری تمرکز می‌کند. نقاشی شاخه‌ای از هنر است که مریدی در کتاب خود به آن پرداخته است.


 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 278222