«آسیب‌دیدگی‌های ورزشی» منتشر شد

آنچه ورزشکاران حرفه‌ای و آماتور باید درباره آسیب‌های ورزشی بدانند

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۲
 
 
کتاب «آسیب‌دیدگی‌های ورزشی»، با زبانی ساده مهم‌ترین راهکارهای پیشگیری از آسیب‌های ورزشی ناشی از عوامل مختلف را تشریح و در ادامه راه‌های درمان و بهبود آسیب‌دیدگی را معرفی می‌کند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، کتاب «آسیب‌دیدگی‌های ورزشی» نوشته مشترک عارف شیرازی و عادل شیرازی که به‌تازگی از سوی انتشارات صفر تا صد منتشر شده، با پرداختن به موضوعاتی همچون آسیب‌دیدگی‌های اتفاقی، آسیب‌دیدگی‌های ناشی از کار بیش از حد، آسیب‌‌دیدگی‌های متداول و مهم ورزشی، مهم‌ترین آسیب‌های ورزشی، پیشگیری از آسیب‌های ورزشی، درمان آسیب‌های ورزشی و فیزیوتراپی در آسیب‌های ورزشی، می‌تواند در پیشگیری از بروز آسیب‌های ورزشی یا بهبود آن‌ها موثر واقع شود.
 
در پیشگفتار این کتاب آمده است: «هر ورزشکاری که به‌صورت حرفه‌ای یا آماتور تمرین می‌کند، ممکن است دچار آسیب‌هایی شود. بنابراین هر ورزشکار، مربی یا شخصی که با ورزش سروکار دارد، باید در مورد انواع آسیب‌ها، روش‌های جلوگیری و درمان آن‌ها اطلاعات کافی داشته باشد تا هم بتواند از وقوع آسیب‌ها تا حد ممکن جلوگیری کند و هم اینکه به هنگام وقوع حوادث ورزشی و آسیب‌های مرتبط،‌ کمک‌های اولیه و روش‌های درمانی را اجرا کند. کتاب «آسیب‌دیدگی‌های ورزشی» در ابتدا به شرح انواع آسیب‌دیدگی‌ها در ورزش می‌پردازد، سپس روش‌های پیشگیری از وقوع آسیب‌دیدگی‌ها را توضیح می‌دهد و در آخر راه‌های درمانی را ارائه می‌کند. این کتاب، نکات لازم و ملزوم در موضوع آسیب‌دیدگی‌های ورزشی را با زبانی ساده شرح می‌دهد.»
 
نخستین چاپ کتاب «آسیب‌دیدگی‌های ورزشی» در 104 صفحه با شمارگان یک‌هزار نسخه به بهای 15 هزار تومان به‌تازگی از سوی انتشارات صفر تا صد راهی بازار نشر شده است.
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 278170