کتاب به تاکستان‌های انگور در اطراف کارون رسید

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۰
 
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان از توزیع کتاب در بین نوجوانانی که در تاکستان‌های شهرستان کارون و در فصل برداشت انگور مشغول فعالیت هستند، خبر داد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خوزستان، محمد جوروند با اعلام این خبر افزود: دبیرخانه جام باشگاه‌های کتابخوانی خوزستان به همراه تسهیلگران باشگاه‌های کتابخوانی اهواز برای توسعه و ترویج کتابخوانی در بین کودکان و نوجوانان روستایی اقدام به توزیع کتاب در بین باغداران انگور کرد.

وی هدف از این اقدام را تشکیل و تقویت باشگاه‌های روستایی برشمرد و تصریح کرد: با وجود اینکه شهرستان کارون نزدیک اهواز است اما تنها 2 باب کتابخانه عمومی در این شهرستان وجود دارد و بیشتر روستاهای این شهرستان از داشتن کتابخانه محروم هستند. بر همین اساس دبیرخانه جام باشگاه‌های کتابخوانی خوزستان برای تشویق کودکان و نوجوانان روستایی در ایجاد باشگاه‌های کتابخوانی روستایی اقدام به توزیع کتاب در بین کودکانی و نوجوانانی که مشغول کشاورزی هستند، کرد.
 

وی ادامه داد: تسهیلگران به روستاهایی که فاقد کتابخانه هستند، می‌روند و با تشریح و تبیین فعالیت باشگاه‌های کتابخوانی زمینه را برای پیوستن کودکان روستایی در باشگاه‌های کتابخوانی فراهم می‌کنند.

جوروند با اشاره به اینکه توزیع کتاب در روستاهای استان خوزستان توسط دبیرخانه جام باشگاه‌های کتابخوانی استان از سال گذشته آغاز شد، گفت: با توجه به اشتیاق و علاقه کودکان و نوجوانان روستایی تلاش کردیم که این حرکت فرهنگی همچنان در سال جدید ادامه داشته باشد تا علاوه بر پاسخ به نیازهای کودکان روستا به تدریج با مشارکت سازمان‌ها و افراد خیر این روستاها را کتابخانه‌دار کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: در طرح توزیع کتاب روستایی دبیرخانه جام باشگاه‌ها تلاش می‌کند نشستی با دهیاران هر روستا داشته باشد تا ضمن ارائه گزارش دوره‌های گذشته جشنواره روستاها و توضیح فعالیت‌های کتابخوانی، زمینه را برای شرکت در جشنواره روستاها و عشایر و دوستدار کتاب برای روستاهای علاقه‌مند فراهم کند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 278163