مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم:

دومین دوره جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها در قم برگزار می‌شود

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۰
 
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم از برگزاری دومین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌های استان قم در آبان‌ماه سال جاری خبر داد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، نشست خبری با موضوع اعلام برنامه‌های دومین جشنواره مطبوعات و رسانه‌های برخط استان قم، ظهر امروز شنبه 15 تیرماه با حضور سیدموسی حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، محمدجواد محرابی معاون مطبوعات و تبلیغات این اداره‌کل و مرتضی داستانی رئيس هیئت مدیره خانه مطبوعات قم در سالن شهید آوینی برگزار شد.

حسینی کاشانی در این کنفرانس مطبوعاتی گفت: برگزاری دومین جشنواره مطبوعات استان علاوه بر ارزیابی مجموعه استانی مطبوعات و رسانه‌های برخط که منجر به رشد کمی و کیفی کار رسانه‌ای در قم می‌شود، ارتقای جایگاه رسانه‌ای استان در کشور را نیز به دنبال دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم برگزاری این جشنواره را موجب افزایش انگیزه اهالی مطبوعات و رسانه‌های استان دانست و افزود: برگزاری جشنواره مطبوعات در استان زمینه‌ای برای دیده شدن تولیدات خبری استان فراهم می‌آورد.

وی ارتقای دانش رسانه‌ای اهالی مطبوعات، ایجاد رقابت مثبت، افزایش خلاقیت‌های خبری و افزایش ظرفیت‌های رسانه‌ای استان را از جمله اهداف برگزاری این جشنواره معرفی کرد و یادآور شد: با ارزیابی نقاط ضعف و قوت جشنواره مطبوعات سال گذشته و استفاده از نظرات کارشناسی درصدد رفع اشکالات در جشنواره امسال هستیم.

حسینی کاشانی بابیان اینکه روند اجرایی دومین جشنواره مطبوعات قم با محوریت خانه مطبوعات استان از امروز آغاز می‌شود، تصریح کرد: مهلت ارسال آثار ابتدای مهرماه 98 تعیین‌شده است و ان‌شاءالله اختتامیه جشنواره مطبوعات در آبان ماه برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: تقویم جشنواره به‌گونه‌ای تعریف‌شده است تا زمان بیشتری برای دریافت آثار خبرنگاران ایجاد شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم بابیان اینکه داوری این جشنواره توسط اساتید دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می‌شود، گفت: ضرورت دارد همه متولیان برگزاری، رسانه‌ها و خبرنگاران خود را متعهد به رعایت قواعد این جشنواره بدانند.

حسینی کاشانی ضمن اشاره به پیشگام بودن اهالی رسانه در مطالبه گری از مسئولان در پیشبرد اهداف استان، تصریح کرد: مطالبه‌ای جدی دیگری که از خانواده رسانه‌ها وجود دارد این است که خبرنگاران از مسئولان مطالبه گری کنند و بتوانند موشکافی‌های لازم را انجام دهند. به همین دلیل، در جشنواره مطبوعات امسال، به این موضوعات توجه جدی‌تری صورت می‌گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم در پایان با اشاره به پیگیری‌های به‌عمل‌آمده درباره‌ی میزبانی جشنواره ملی رسانه‌ها و مطبوعات دینی در قم مشارکت گسترده اهالی رسانه استان در این جشنواره مطبوعات استان را خواستار شد و گفت: تولیدات رسانه‌ای در حوزه «رونق تولید» و همچنین «گام دوم انقلاب» ازجمله مطالبات مهم رسانه‌ای است که در دومین دوره جشنواره مطبوعات استان به‌صورت ویژه موردتوجه قرارگرفته است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 277836