مهرشاد کاظمی به ایبنا خبر داد:

گام چهارم نمایشگاه کتاب‌های پزشکی در مهرماه

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۷
 
 
چهارمین نمایشگاه تخصصی کتاب‌های علوم پزشکی- دارویی و دانشگاهی همزمان با نمایشگاه بین‌المللی ایران فارما در مهرماه سال جاری در مصلی تهران برگزار خواهد شد.
 
مهرشاد کاظمی، معاون امور فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) امسال در کنار نمایشگاه ایران فارما سه نمایشگاه در حوزه فرهنگ و علوم پزشکی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد. در واقع پنجمین نمایشگاه ایران‌فارما، چهارمین نمایشگاه کتاب و سومین نمایشگاه مطبوعات و رسانه‌های سلامت‌محور در حوزه پزشکی هم همراه با آن برگزار خواهد شد.

وی افزود: لازم به ذکر است که اولین نمایشگاه صنایع چاپ همراه با این نمایشگاه در مهر ماه سال جاری برگزار خواهد شد. در نمایشگاه کتاب‌های پزشکی نزدیک به 35 تا 40 ناشر شرکت خواهند کرد و تلاش می‌کنیم که ناشران شهرستانی بیشتری جذب این نمایشگاه شوند.

کاظمی گفت: همانند سال گذشته در سال جاری نیز با حمایت معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی یارانه یک میلیارد ریالی معادل 30 درصد تخفیف جهت برگزاری این نمایشگاه تخصیص داده خواهد شد. بعلاوه ناشرانی که عضو انجمن فرهنگی ناشران کتب علوم پزشکی- دانشگاهی هستند می‌توانند از تخفیف ویژه 20 درصدی این نمایشگاه بهره‌مند شوند. همچنین تسهیلاتی  از سوی سازمان غذا و دارو برای دانشجویان و رفت‌و آمد آن‌ها در نظر گرفته شده است و شرایط اسکان برای دانشجویان شهرستانی هم در نظر گرفته شده است.

وی تاکید کرد: پنجمین دوره نمایشگاه ایران‌فارما می‌تواند بستری مناسب برای نشریاتی باشد که در این زمینه فعالیت می‌کنند تا پیوندی میان صنعت و مطبوعات انجام شود. در طول سه سال گذشته با استقبال خوب ناشرین تخصصی، دانشجویان و اساتید حوزه دارویی رو به رو شده است و انتظار می رود در سال جاری علاقمندان بیشتری را میزبانی کند.

معاون امور فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهراندرباره برگزاری نمایشگاه چاپ در این دوره از نمایشگاه ایران فارما گفت: امسال نمایشگاه چاپ آن دسته از چاپخانه‌هایی برگزار خواهد شد که در ارتباط با محصولات و بسته‌بندی غذایی و دارویی است. با توجه به اینکه ناشران و برخی رسانه‌ها اطلاعات زیادی در زمینه چاپ و انتشار تصویر همه بسته‌ها و جعبه‌های دارویی ندارند، قصد داریم در این دوره از نمایشگاه کارگاه‌ها آموزشی مفید و تخصصی در این باب برگزار کنیم.

گفتنی است با توجه به استقبال گسترده‌ای که درسال های گذشته از این نمایشگاه به عمل آمد انتظار می رود ۴۰ ناشر تخصصی و  بیش از ۳۰ هزار دانشجوی مرتبط با رشته‌های علوم پزشکی از دوم تا چهارم مهر‌ماه در این نمایشگاه حضور پیدا کنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 277730