در قالب دو کتاب و طی مراسمی در قم؛

شرح آیت‌الله ممدوحی بر صحیفه سجادیه و نهج‌البلاغه رونمایی شد

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۳
 
 
دو اثر جدید «شرح صحیفه سجادیه» و «شرح نهج‌البلاغه» آیت‌الله حسن ممدوحی عضو جامعه مدرسین حوزه قم رونمایی شد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، آیت‌الله حسن ممدوحی در مراسم رونمایی از دو اثر جدید خود به ویژگی‌های «شرح صحیفه سجادیه» و «شرح نهج‌البلاغه» اشاره کرد و گفت: از جمله خصائص این کتاب این است که من از هیچ کسی تقلید نکرده‌ام و کتاب‌سازی و کتاب‌نویسی و نقل‌های بیهوده برای پرکردن صفحات نبوده است.

وی اضافه کرد: اگر نقلی هست از کتب سطح عالی و مطالب عالمان بزرگ است، تکرار و تقلید در آن نیست و نکات دقیقی که احساس کرده‌ام می‌توان برداشت کرد شرح داده‌ام.

عضو جامعه مدرسین حوزه قم همچنین در مورد شرح وی بر «صحیفه سجادیه» گفت: من قبل از انقلاب در رادیو مباحث صحیفه سجادیه را می‌گفتم که بعد از نماز صبح در حدود 10 دقیقه پخش می‌شد؛ تقریبا بیش از ۷۰ درصد صحیفه سجادیه را شرح کردم و در رادیو پخش شد، ولی با پیروزی انقلاب، قطع شد. بعدها به بوستان کتاب مراجعه کردم و در نهایت »شرح صحیفه سجادیه» هم چاپ شد.

وی در پایان توصیه‌ای به حاضرین در جلسه کرد گفت: عمر حقیقت یکبار مصرف است که تمام می‌شود، ساعات عمر ما می‌گذرد و باید با آن معامله تاریخی بکنیم، زیرا ابداً برنمی‌گردد. در روایات هم بیان شده که فرصت‌ها را مغتنم بشمارید، زیرا فرصت‌ها مانند ابر در حال عبور است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 277465