کیومرث پوراحمد در نشستی در «دنیای کتاب» قم عنوان کرد:

نادیده گرفتن نسل جدید نویسندگان چیزی جز خسران به همراه نخواهد داشت

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۶
 
 
کیومرث پوراحمد، با انتقاد از استفاده بی‌رویه از فضای مجازی توصیه کرد: جوان‌ترها سعی کنند کم‌کم زمان حضور و استفاده از فضای مجازی را کاهش دهند و توجه و التفات بیشتری به کتاب داشته باشند.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، کیومرث پوراحمد کارگردان و نویسنده سینمای ایران عصر روز چهارشنبه 5 تیرماه در نشستی صمیمانه در «دنیای کتاب» قم در جمع هنرمندان و علاقه‌مندان به ادبیات و سینما از تجربیات خود در عالم هنر گفت.

کارگردان سریال «قصه‌های مجید» با انتقاد از استفاده بی‌رویه از شبکه‌های مجازی و پایین بودن سرانه مطالعه کشور گفت: متأسفانه استفاده بیش‌ازحد از شبکه‌های مجازی و تلفن همراه فضایی را ایجاد کرده که هر روز ما را بیشتر با کتاب بیگانه می‌کند. مخاطبین این شبکه‌ها با توجه به کسب اطلاعات پراکنده و اندک احساس دانایی و بی‌نیازی از کتاب می‌کنند و تمایل ندارند زمان اندکی را به گتاب اختصاص دهند.

پوراحمد اضافه کرد: عدم استفاده از کتاب و نامأنوس شدن با فرهنگ کتاب‌خوانی جامعه را در سطح نگه می‌دارد و از رشد او جلوگیری می‌کند.

این نویسنده و کارگردان کتاب‌خوانی را نیاز هرروزه نسل جدید برشمرد و تصریح کرد: من از سن 15 سالگی کتاب می‌خوانم و بعد از 55 سال هنوز عطش کتاب خواندن را دارم و خودم را بی‌نیاز از این موهبت نمی‌دانم. توصیه‌ام به جوان‌ترها این است که سعی کنند کم‌کم زمان حضور و استفاده از فضای مجازی را کاهش دهند و توجه و التفات بیشتری به کتاب داشته باشند.
 

کارگردان فیلم «خواهران غریب» با حمایت و دفاع از نسل جدید نویسندگان یادآور شد: اینکه می‌گویند نویسنده‌های ما همان نسل‌های اول و دوم ادبیات داستانی‌اند و دیگران هنوز از آن نسل‌ها آبشخور می‌کنند، توهین بزرگی است. به نظرم متوقف شدن درگذشته و نادیده گرفتن نسل جدید نویسندگان چیزی جز خسران و عقب افتادن را به همراه نخواهد داشت. باید به جوان‌ها اعتماد کرد و ما شاهدیم که جوان‌ها وارد عرصه شده‌اند و با خلاقیت، قصه‌های خوبی نوشته‌اند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 277463