از سوی حوزه هنری استان سمنان؛

یازدهمین جشنواره شعر و داستان شاهوار برگزار می‌شود

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۸
 
 
سرپرست حوزه هنری استان سمنان از برگزاری یازدهمین جشنواره داستان و شعر شاهوار خبر داد و گفت: پایان مهرماه ۹۸ آخرین مهلت ارسال آثار چاپ نشده هنرمندان استان است.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در سمنان، مصطفی حسینی در نشست هماهنگی برگزاری یازدهمین جشنواره شعر و داستان شاهوار ضمن بیان اینکه این جشنواره تاکنون هفت مرحله به صورت استانی و سه مرحله به شکل منطقه‌ای به اجرا درآمده است، بیان کرد: جشنواره شعر و داستان شاهوار به منظور ایجاد انگیزه بین هنرمندان برای گردآوری و چاپ مجموعه شعر و داستان، با رویکردی جدید و متفاوت برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه هنرمندان استان سمنان می‌توانند آثار چاپ نشده خود را در دو بخش شعر و داستان به صورت مجموعه تا پایان مهر ماه ۹۸ به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند، گفت: آثار برگزیده این دوره، پس از اعمال اصلاحات پیشنهادی به هنرمندان، توسط انتشارات سوره مهر به چاپ خواهد رسید.

سرپرست حوزه هنری سمنان با بیان اینکه شرکت در جشنواره برای تمامی هنرمندان استان آزاد است افزود: هر فرد بدون محدودیت سنی، می‌تواند همزمان در دو بخش شعر و داستان شرکت کرده اما در هر بخش، تنها یک مجموعه از آثار خود را ارائه کنند.

حسینی ضمن بیان اینکه مجموعه داستان باید شامل حداقل سه داستان و ۲۰ هزار کلمه باشد و مجموعه شعر نیز در هر قالب مستقل شعری باید شامل حداقل ۳۵ قطعه شعر باشد، گفت: ۴۰ میلیون ریال جایزه نفر اول، ۳۰ و ۲۰ میلیون ریال نیز جایزه نفرات دوم و سوم در هر بخش خواهد بود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 277461