۶
 
به کوشش جمعی از نویسندگان و پژوهشگران؛

«فلسفه اسلامی» در آلمان منتشر شد

 
تاریخ انتشار : شنبه ۸ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۰
 
 
کتاب «فلسفه اسلامی» به نویسندگی گروهی از اهالی اندیشه در آلمان، منتشر شد.
 
روی جلد کتاب
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، پخش پژوهش‌های فرهنگی رایزنی فرهنگی ایران در آلمان در تازه‌ترین مطلب ارسالی حود برای ایبنا از انتشار کتابی با عنوان «فلسفه اسلامی» در این کشور خبر داد. اسامی نویسندگان این کتاب به این شرح است: Muhammad Sameer Murtaza, Murad Wilfried Hofmann, Merdan Günes, Sedigheh Khansari Mousavi, Ecevit Polat, Detlev Quintern, Hamid Reza Yousefi

این کتاب به زبان آلمانی و در ۲۸۶ صفحه منتشر شده است. فلسفه اسلامی که توسط فارابی پایه‌گذاری شد، در واقع آمیزه‌ای از حکمت ارسطویی و نو افلاطونی به رنگ اسلامی بود و پس از مدتی در کشورهای اسلامی به شکوفایی رسید. در کتاب «فلسفه اسلامی» محققان و نویسندگان مختلف، دیدگاه‌های متفاوت و افکار فیلسوفانی را که در دوران شکوفایی فلسفه اسلامی فعالیت داشته‌اند، معرفی می‌کنند.

علاوه بر این نویسندگان به خوانندگان کتاب کمک می‌کنند تا با شناخت جنبه‌های مختلف فلسفه اسلامی، درک بهتری از آن پیدا کنند. در این کتاب دیدگاه‌های ابوریحانی بیرونی، ابن سینا، ابن هیثم، عمر خیام و... مورد بررسی قرار گرفته است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 277428
 


 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸-۰۴-۰۸ ۱۰:۳۲:۲۷
چکیده مقاله ها را همراه رزومه مختصر نویسندگان آنها در این کتاب معرفی بفرمایید.معرفی تلگرامی بالا کافی نیست. (228993)
 
یه نفر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸-۰۴-۰۹ ۰۸:۵۹:۴۱
چکیده مقاله ها و رزومه مختصر نویسندگان، در حد ۱۰ هزار کلمه میشه... فکر نمیکنید برای یک خبرگزاری انتشار ۱۰ هزار کلمه در یک خبر زیاد باشه؟ کی میخونه؟ چرا وقتی هیچ سررشته ای از کار خبر ندارید نظر میدید؟ (228997)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸-۰۴-۰۹ ۱۰:۳۴:۳۳
دوست گرامی این کتاب هفت مقاله و هفت نویسنده دارد.اگر این هفت مقاله در هفت پاراگراف پنج سطری معرفی و چکیده شود ، می شود 35 سطر خبری.جلوی اسم هر مولف هم عنوان دانشگاه او می آید، والسلام.ما راضی مولفان راضی....شما هم راضی! (228998)
 
الان دو نفر
United States
۱۳۹۸-۰۴-۰۹ ۲۰:۵۳:۳۹
دوست گرامی، ابن والسلام در فکر شماست که پیشزمینه ای درباره کتاب و کار ترجمه قاعدتا ندارید/خبرنگار باید به قول شما باید همه مقاله ها را به آلمانی بخواند و بعد هرکدام را به قول شما در هفت پاراگراف پنج سطری (تعداد کلمه؟؟؟) خلاصه کند... چرا خود پیگیری این کار را نمیکنید وقتی اینقدر علاقه مند هستید؟ سعی کنید کمی اطلاعات راجع به کار خبر بدست بیاورید... حال نمیدانم خبرنگاری که این مطلب را کار کرده آلمانی میداند یا خیر؟ (229002)
 
یه نفر دیگه
France
۱۳۹۸-۰۴-۰۹ ۱۶:۱۴:۱۴
این چه طرز پاسخ دادن به جواب یک خواننده است! شما نگران نباشید اشخاصی که به سایت یک خبرگزاری تخصصی سر می زنند انقدر از کار خبر سررشته دارند که تفاوت یک گزارش کامل را از یک خبری که برای پر کردن مقرری روزانه اماده شده درک کنند. اگر می خواهید خبر نصف و نیمه انتشار دهید این بی تجربگی و کم توانی شما را نشان می دهد بزرگوار. (228999)
 
الان سه نفر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸-۰۴-۱۱ ۱۴:۴۸:۳۶
دوست عزیز چرا عصبانی میشوی؟ من نه خبرنگارم نه هیچ چیز دیگری... فقط از کامنتهای شما خنده م گرفته بود... به یقین شما سررشته ای از کار خبر ندارید والا اینگونه صحبت نمیکردید، حتی خبر را درست نخواندید، خبرگزاری تحصصی در خبر کارش صرفا مطلع کردنه و اگر قرار بر تحلیل و... باشه آنها را در قالب یادداشت و گزارش و بازخوانی منتشر میکنه... به جای یکی به دو کردن، میزان آگاهی خود از کار خبر را بالا ببرید (229019)