«طب اورژانس کودکان» در بازار کتاب؛

برخورد صحیح و سریع پزشکی در مواجهه با کودک بدحال چگونه است؟

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۴
 
 
کتاب «طب اورژانس کودکان» با هدف آموزش تشخیص درست و برخورد صحیح و سریع پزشکی در مواجهه با کودک بدحال در موارد اورژانسی، راهی بازار نشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، کتاب «طب اورژانس کودکان» نوشته علیرضا مجیدی در پنج بخش، ضمن اشاره به کلیات بررسی اطفال، به مباحث مرتبط با اداره و درمان دیسترس و نارسایی تنفسی، برخورد با شوک، برخورد با اختلال ریتم و ایست قلبی می‌پردازد.
 
در بخشی از مقدمه این کتاب آمده است: «همواره بخشی از مراجعین به مراکز اورژانس را کودکان تشکیل می‌دهند و از این‌رو همه پزشکان و در رأس آن‌ها متخصصین پزشکی اورژانس و اطفال، همواره و در هرجا بایستی آمادگی روبه‌رو شدن با موارد اورژانس اطفال را داشته باشند. کودکان و بزرگسالان به لحاظ فیزیولوژیک، آناتومیک و تظاهرات بیماری، تفاوت‌های عمده‌ای دارند و همین‌طور برای ارتباط با کودکان در اخذ شرح‌حال معاینات فیزیکی و مداخلات درمانی، روش‌های متفاوتی را بایستی در پیش گرفت. از عمده ملاحظاتی که در برخورد با کودکان از این منظر بایستی جدی گرفته شود، موارد اورژانس می‌باشد که علاوه بر علم، مهارت و سرعت عمل در تصمیم‌گیری را نیاز دارد.

از این‌رو علاوه بر متخصصان اطفال، لازم است همه پزشکان در موارد اورژانسی از توانایی لازم برای نجات جان این دسته از بیماران آمادگی داشته باشند و در این راستا متخصصین طب اورژانس بایستی به صورت تخصصی هم در مداخلات درمانی و هم در مداخلات آموزشی به صورت گسترده وارد عمل شوند. در این کتاب کوشش شده تا مبانی برخورد صحیح و سریع با کودک بدحال توضیح داده شود. از آنجا که گروه هدف، گروه‌های مختلف پزشکان و به‌خصوص پزشکانی که در بخش اورژانس فعالیت می‌‌نمایند درنظر گرفته شده، مقوله تشخیص به اختصار یادآوری و سعی شده یک برخورد سیستماتیک و ساده شده درمانی را بیان نموده و در کمک‌رسانی به کود بدحال حلال مشکل باشد.»
 
نخستین چاپ کتاب «طب اورژانس کودکان» در 104 صفحه با شمارگان یک‌هزار نسخه به بهای 39 هزار و 800 تومان از سوی انتشارات آرتین طب به بازار نشر عرضه شده است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 277252