رئیس شورای شهر سنندج به ایبنا خبر داد؛

نامگذاری 5 خیابان سنندج به نام مشاهیر کُرد

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۳
 
 
رئیس شورای اسلامی شهر سنندج از نامگذاری پنج خیابان این شهر به نام مشاهیر کُرد خبر داد و گفت: این خیابان‌ها به نام پنج هنرمند حوزه موسیقی کردستان هویت می‌گیرند.
 
سیدغریب سجادی، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کردستان، با اشاره به اهمیت تکریم و معرفی مشاهیر و مفاخر اظهار کرد: مشاهیر و نامداران هر ملتی معرف هویت و شناسنامه آن سرزمین هستند و آیندگان با بزرگان هر ملت آن را می‌شناسند.

وی به برگزاری کنگره مشاهیر کُرد در سنندج اشاره کرد و افزود: برگزاری این کنگره از اهمیت زیادی برخوردار است و ضرورت برگزاری آن بیش از پیش احساس می‌شد.

رئیس شورای اسلامی شهر سنندج در ادامه از نامگذاری پنج خیابان این شهرستان به نام مشاهیر کُرد خبر داد و عنوان کرد: در آخرین جلسه شورای شهر سنندج که روز گذشته با حضور اعضا برگزار شد، نامگذاری پنج خیابان شهر سنندج به نام پنج هنرمند حوزه موسیقی تصویب شد.

سجادی به اسامی این مشاهیر اشاره کرد و افزود: استاد مظهر خالقی، حسن کامکار، خانواده کامکارها، عندلیبی‌ها و یوسف زمانی‌ها از جمله کسانی هستند که خیابان‌های سنندج به نام آنها هویت می‌گیرند.

به گفته وی، هدف از نامگذاری شهرها به نام بزرگان و مشاهیر كرد احیای نام آنها بر كوی و برزن و تجلیل از خدمات این بزرگان به فرهنگ و تاریخ شهر سنندج است.

وی همچنین با اشاره به افتتاح پارک مشاهیر کرد نیز گفت: در راستای برگزاری این کنگره، شهرداری سنندج  مسئولیت احداث پارک مشاهیر کُرد را بر عهده گرفته است و قرار است پارکی که جدیداً در جوار مسجد پارک جنگلی آبیدر سنندج در حال ساخت است، به عنوان پارک مشاهیر کُرد نامگذاری شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 277010