آغاز چهارمین کارگاه آموزشی جام باشگاه‌های کتابخوانی در خوزستان

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۶
 
 
چهارمین کارگاه آموزشی جام باشگاه‌های کتابخوانی خوزستان که روز گذشته (٢٧ خرداد) در کتابخانه عمومی شهید باهنر اهواز آغاز شد، امروز به کار خود پایان می‌دهد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خوزستان، محمد جوروند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اعلام این خبر گفت: با برنامه‌ریزی دفتر مطالعات و ترویج کتابخوانی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای کارگاه چهارم، استان‌هایی که شرایط جوی گرم داشتند، در اولویت قرار گرفتند و خوزستان سومین استانی است که چهارمین کارگاه آموزشی جام باشگاه‌های کتابخوانی با حضور ٢٣ شهر استان و از هر شهر ٥ روستا، در آن برگزار می‌شود.

وی افزود: با توجه به استقبال بالا بیش از 120 نفر در این دوره شرکت کرده‌اند که از هر شهرستان و روستا جمعاً ٥ نفر علاقه‌مند به حوزه کتاب و کتابخوانی و از شهرستان اهواز با توجه به مرکزیت استان بودن، 50 نفر آموزش‌های لازم را فرا گرفتند.

جوروند گفت: خوزستان در سال گذشته توانست با ثبت بیش از ٤٥٠ باشگاه کتابخوانی در استان در بین دیگر استان‌های کشور، مقام بالایی را کسب کند و امیدواریم با تلاش دبیرخانه جام باشگاه‌های کتابخوانی خوزستان، امسال تعداد باشگاه‌های کتابخوانی افزایش چشمگیری داشته باشد و در روستا‌ها باشگاه‌های جدیدی تاسیس شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ضمن ابراز خرسندی از این حرکت فرهنگی در استان خوزستان ادامه داد: این دوره‌ها با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در میان کودکان و نوجوانان از سوی دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود و امیدواریم بتوانیم در جهت ترویج و توسعه کتابخوانی و علاقه‌مند کردن کودکان به کتابخوانی و تشویق آنان به سمت کارهای مشارکتی گام‌های مثبتی برداریم.

وی با اشاره به اینکه اصل مشکل ما در حوزه‌های مختلف نبود مطالعه و نخواندن کتاب است، بیان کرد: با گذشت زمان و با فضاهای دیجیتالی که پیش آمده کتاب با عظمت و شکوهشی که داشته به یک نحوی منزوی شده، اما فعالیت‌هایی همچون باشگاه‌های کتابخوانی می‌تواند افق روشنی را در استان خوزستان ایجاد کنند.

جوروند ادامه داد: یقین دارم خیلی از این اتفاقات، ناهنجاری‌ها و معضلات اجتماعی که پیش می‌آید، ریشه‌اش در همین فاصله گرفتن خانواده‌ها از حوزه مقدس کتاب و کتابخوانی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در پایان گفت: مدرسان این دوره فرمهر منجزی و مریم محمدخانی هستند که هر دو از نویسندگان و داوران جایزه لاک‌پشت پرنده و جام باشگاه‌های کتابخوانی هستند و آموزش تسهیل‌گران این باشگاه‌ها را بر عهده دارند.

یادآوری می‌شود، سال گذشته ٩٠ نفر در سومین کارگاه جام باشگاه‌های کتابخوانی در خوزستان شرکت کردند که این تعداد امسال و در کارگاه چهارم به بیش از ١٢٠ نفر رسید.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 277003