قاریان قرآن در کهگیلویه تجلیل شدند

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۲
 
 
قاریان و مرتلان قرآن کریم در دهدشت، طی مراسمی با حضور مسئولان این شهرستان جلیل شدند.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کهگیلویه و بویراحمد، امام جمعه شهرستان دهدشت در این مراسم که روز گذشته در اداره سازمان تبلیغات اسلامی شهر دهدشت برگزار شد، با اشاره به محوریت قرآن و معرفت قرآنی در جامعه گفت: همه عالم آفرینش به محوریت قرآن است و همه انسانیت و فلسفه وجودی عالم حاصل معرفت قرآنی است.

سید‌نصیر حسینی افزود: خداوند، انسان را برای اشرفیت خلق کرده است و معرفت قرآنی این ظرفیت را به فعلیت رسانده است.

وی با اشاره به عنایت خداوند نسبت به برگزاری محافل قرآنی تصریح کرد: خیلی از افراد به دنبال سفره‌های شیطانی و کج‌رویها می‌روند اما این عنایت خداوند است که فرزندی بر سر سفره و مائده الهی می‌نشیند.

حجت‌الاسلام حسینی بیان کرد: بعضی از افراد جامعه ناخواسته و نادانسته خودش و خانواده‌اش را به‌سوی مسیر دوزخی می‌برند و نیاز است که چنین افرادی را آگاه کرد هرچند آگاه کردن چنین افرادی بسیار سخت است.

وی یادآور شد: برگزاری محافل قرآنی در شهرها و محلات باعث نورانیت شهرو محله می‌شود و در این بین جای بسی تقدیر و تشکر دارد.

در ادامه این مراسم، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان کهگیلویه با اشاره به برنامه‌های این اداره در راستای فراگیری آموزش قرآن در شهرستان گفت: جلسات آموزش قرآن از سال گذشته هفته‌ای 2 جلسه بدون پرداخت شهریه و به‌صورت کاملا رایگان زیر نظر اساتید برجسته و قاریان شهرستانی در اداره سازمان تبلیغات اسلامی شهر دهدشت برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام عبدالله نعمتی‌پور افزود: برای فراگیری قرآن و آموزش آن با تمام امکانات از فراگیران در سطح شهرستان استقبال می‌کنیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان کهگیلویه افزود: تعداد 27 خانه قرآنی فعال در ماه مبارک رمضان در سطح شهرستان جلسات قرآنی برگزار کردند.
 
وی با اشاره به برگزاری مجالس جزءخوانی در سطح بخش‌های شهرستان تصریح کرد: مجالس جزءخوانی قرآن کریم در بخش‌های سوق، قلعه‌رئیسی و دیشموک در طول ماه‌مبارک رمضان برگزار شد.
 
حجت‌الاسلام نعمتی‌پور عنوان کرد: دوره تربیت معلم قرآن کریم باحضور 25 قرآن آموز از اردیبهشت‌ماه امسال آغاز و تا پایان مردادماه جاری آموزش‌های لازم زیر نظر اساتید قرآنی برگزار و در پایان دوره مدرک معتبر و رسمی اعطا می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت مؤسسات قرآنی در شهرستان کهگیلویه تصریح کرد:  تعداد 7 مؤسسه قرآنی و تعداد 40 کلاس قرآنی در شهرستان فعالیت دارند.

در پایان این مراسم، از 10 نفر از قاریان و مرتلان جزءخوانی قرآن کریم در شهرستان کهگیلویه با اهدای جوایز نقدی تجلیل شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 276949