در گفت‌وگو با ایبنا عنوان شد؛

خراسان رضوی در نیمه دوم امسال میزبان دو رویداد مهم در حوزه صنعت چاپ

هشتمین نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی کشورهای عضو اکو نیمه دوم امسال در مشهد برگزار می‌شود
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۱
 
 
معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از برگزاری هشتمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت چاپ، بسته‌بندی و تبلیغات با حضور 10 کشور عضو اکو در نیمه دوم امسال در این استان خبر داد.
 
افشین تحفه‌گر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خراسان رضوی با بیان اینکه با توجه به تاکید مقام معظم رهبری و نامگذاری سال به نام «رونق تولید» بر آن شدیم تا در نیمه دوم سال جاری نسبت به برگزاری دو رویداد مهم در حوزه چاپ و نشر اقدام کنیم، گفت: «هشتمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت چاپ، بسته‌بندی و تبلیغات» و «میز همکاری‌های اقتصادی کشوری در حوزه چاپ و نشر» دو رویدادی هستند که به صورت همزمان در خراسان رضوی برگزار خواهند شد.

وی گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و رفع موانع موجود در سیاست خارجی پیش بینی شده است «میز همکاری‌های اقتصادی حوزه چاپ و نشر» با 10 کشوری که حول محور اکو تجمیع شده و اشتراکات زبانی و فرهنگی دارند، برگزار شود که این رویداد می‌تواند فرصت خوبی را برای تبادل محصولات فرهنگی، کتاب و محصولات چاپی فراهم کند.

تحفه گر افزود: دومین رویداد پیش بینی شده، تبادل اطلاعات، ثبت سفارش و معرفی توانمندی‌های کشور در حوزه صنعت چاپ و بسته‌بندی است که با حضور هیئت‌های تجاری و کارشناسی کشور‌های عضو اکو در قالب «هشتمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت چاپ، بسته‌بندی و تبلیغات» برگزار می‌شود.

وی با اشاره به توانمندی استان خراسان رضوی و کشور در صنعت چاپ ادامه داد: با توجه به مطالبه بسیاری از کشورها برای تهیه محصولات چاپی از استان خراسان رضوی در نظر است این دو کلان رویداد فرهنگی با حضور 10 کشور عضو اکو (پکو) و نیز فعالان حوزه چاپ و نشر در دنیا از جمله آلمان چین، ترکیه و... برگزار شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 276907