رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی دامغان مطرح کرد؛

نیاز دامغان به ساخت حداقل سه کتابخانه عمومی جدید

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۲
 
 
به گفته رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی دامغان، با توجه به پراکندگی، رشد جمعیت، توسعه شهر و درخواست اهالی منطقه، شهرستان نیازمند سه باب کتابخانه عمومی در شهرک گلستان، مسکن مهر و روستای حسن آباد است.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در سمنان، محمد سلطانیه رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان دامغان با بیان اینکه در مجموع ۲۰۰ هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های شهر دامغان موجود است و بیش از ۶ هزار نفر عضو این کتابخانه‌ها هستند، گفت: علاوه بر ایجاد سه کتابخانه، این شهرستان برای پر کردن اوقات فراغت جوانان و حرکت به سمت نیازهای روز جامعه، به ایجاد یک کتابخانه مجهز نیز نیازمند است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی دامغان با بیان اینکه امروزه با توجه به پیشرفت علم و فناوری، ایجاد کتابخانه‌های مدرن و مجهز به فناوری‌های نوین، در هر شهر احساس می‌شود، عنوان کرد: هم اکنون شهرستان دامغان دارای ۹ باب کتابخانه عمومی است که از این تعداد، ۶ باب کتابخانه شهری شامل منوچهری دامغانی، شهید شاهچراغی و مدیر عالمی در دامغان، شهید محمدعلی مشهد در امیریه، ابوریحان بیرونی در کلاته رودبار و ثامن‌الحجج در شهر دیباج است.

سلطانیه افزود: سه روستای پرجمعیت دامغان نیز از نعمت کتابخانه برخوردارند که شامل کتابخانه‌های حاج علی‌اصغر درواری، شهدا و فجر، به ترتیب در روستاهای دروار، خورزان و کوه زر، است.

وی ادامه داد: اهالی روستای ۲ هزار نفری حسن آباد با توجه به وجود مدارس، طی سال‌های اخیر خواستار تاسیس کتابخانه هستند که امیدواریم با تخصیص اعتبار به‌زودی این خواسته آنها برآورده شود.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی دامغان همچنین درباره کم و کیف برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در این شهرستان، گفت: موضوع شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی و اهمیت این کار، به تمامی کتابخانه‌های شهرستان ابلاغ شده و امید است دامغان در سال جاری همچون سال گذشته موفق به کسب مقام در این جشنواره فرهنگی شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 276896