27 و 28 خردادماه در اهواز؛

کارگاه آموزشی چهارمین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی خوزستان برگزار می‌شود

 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۹
 
 
دبیر جام باشگاه‌های کتابخوانی خوزستان از برگزاری کارگاه آموزشی چهارمین دوره جام باشگاه های کتابخوانی خوزستان در روزهای 27 و 28 خردادماه در محل کتابخانه عمومی باهنر اهواز خبر داد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خوزستان، فریبا حیدرپور با اعلام این خبر گفت: در کارگاه این دوره 23 شهر استان خوزستان و از هر شهر 5 روستا حضور دارند.

وی با اشاره به تعداد شرکت کنندگان در چهارمین کارگاه آموزشی جام باشگاه‌های کتابخوانی خوزستان گفت: با توجه به استقبال بالای تسهیل‌گران از این دوره، تلاش کردیم از هر شهرستان و روستا جمعاً 5 نفر علاقه‌مند به حوزه کتابخوانی فعال و از شهرستان اهواز با توجه به مرکز استان بودن 40 نفر در این عرصه را برای شرکت در دوره انتخاب کنیم.

حیدرپور درخصوص تغییر کارگاه آموزشی جام چهارم باشگاه‌های کتابخوانی نسبت به کارگاه‌های دوره‌های گذشته افزود: با برنامه‌ریزی و رویکرد جدید دفتر مرکز مطالعات و ترویج کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این دوره علاوه بر شهرستان‌ها بخش حضور تسهیلگر روستایی با هدف تقویت و تاسیس باشگاه کتابخوانی روستایی اضافه شده است.

وی توضیح داد: مدرسان این دوره فرمهر منجزی و مریم محمد خانی که هر دو از نویسندگان، داوران لاک‌پشت پرنده و جام باشگاه‌های کتابخوانی هستند، آموزش تسهیل‌گران را، برعهده دارند.

دبیر جام باشگاه‌های کتابخوانی خوزستان در خصوص انتخاب متقاضیان این دوره گفت: با بررسی‌های به عمل آمده و پالایش کردن کارنامه دوره سوم جام باشگاه‌های کتابخوانی سعی کردیم از شرکت کنندگان دوره قبل که نتوانستند باشگاه‌های فعال داشته باشند؛ در این دوره شرکت داده نشوند و ظرفیت را  اختصاص به علاقه مندان خلاق و جدید دهیم.

وی عنوان کرد: در کارگاه چهارم از 23 مهد کودک اهواز دعوت شده برای فعال کردن طرح «دوشنبه‌های کتابخوانی در مهد کودک‌ها» در این دوره حضور بیابند و به صورت تخصصی تسهیل گری دوره مربیان مهد کودک‌ها را فرا گیرند.

یادآوری می‌شود، در سال گذشته 90 نفر در سومین کارگاه جام باشگاه‌های کتابخوانی شرکت کردند و با توجه به استقبال زیاد در کارگاه چهارم بیش از 120 نفر حضور دارند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 276819