در هشتمین روز نمایشگاه اتفاق افتاد؛

دیدار سفیر بلژیک و مدیرعامل خانه کتاب در نمایشگاه کتاب تهران

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۷
 
 
ورونیک پتی، ضمن بازدید از سی‌و‌دومنی دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با محسن جوادی و مدیر‌عامل موسسه خانه کتاب دیدار و گفت‌وگو کرد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) ورونیک پتی، سفیر بلژیک در ایران، با حضور در مصلا از سی‌‌و‌دومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بازدید کرد.

وی در جریان این بازدید با محسن جوادی، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس این دوره از نمایشگاه دیدار و گفت‌وگو کرد.

ورونیک پتی در ادامه بازدید از نمایشگاه درغرفه موسسه خانه کتاب حاضر و با نیکنام‌حسینی‌پور، مدیرعامل موسسه خانه کتاب دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

حسینی‌پور در این دیدار فعالیت‌های موسسه خانه کتاب از‌جمله در زمینه پردازش اطلاعات، برگزاری جایزه کتاب سال و جایزه جهانی کتاب سال، میزبانی از برگزیدگان این جایزه، برگزاری طرح‌های حمایتی، اطلاع‌رسانی و فعالیت خبرگزاری کتاب ایران به‌عنوان تنها خبرگزاری تخصصی حوزه کتاب را تشریح کرد.

وی همچنین بر آمادگی موسسه خانه کتاب برای میزبانی از نویسندگان و ناشران بلژیکی تاکید کرد.

حسینی‌‌پور با اشاره به توجه سید‌عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به موضوع دیپلماسی فرهنگی گفت: معتقدم دیپلماسی غیر‌رسمی اثر‌بخش‌تر از دیپلماسی رسمی است.

وی همچنین تاکید کرد امیدواریم روابط دیپلماتیک ایران و بلژیک دوباره احیا شود.   
 
ورونیک پتی نیز در این دیدار درباره میزان تولید سالانه کتاب در ایران جویا شد و از میزان بازدید از نمایشگاه کتاب تهرن ابراز شگفتی کرد.

این مقام دیپلماتیک همچنین یکی از زمینه‌های موفق نشر در کشور متبوع خود را کمیک‌استریپ عنوان کرد.
 
سی‌و‌دومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تا 14 اردیبهشت‌‌ماه در مصلی امام خمینی‌(ره) برپاست.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 275113