مدیر سالن کارنامه نشر خبر داد:

نمایش کتاب‌های ترجمه‌ای دارای کپی‌رایت در کارنامه نشر

دسترسی به بانک اطلاعاتی خانه کتاب در نمایشگاه کتاب
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۱
 
 
مجتبی‌ تبریز‌نیا ضمن اشاره به جزئیات برنامه‌های کارنامه نشر در سی‌‌و‌دومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از امکان دسترسی علاقه‌مندان به بانک اطلاعاتی موسسه خاه کتاب در این سالن خبر داد.
 
مجتبی‌ تبریزنیا، مدیر سالن کارنامه نشر سی‌و‌دومین دوره نمایشگاه بین‌‌المللی کتاب تهران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) درباره سالن کارنامه نشر این دوره از نمایشگاه بیان کرد: کارکرد اصلی سالن کارنامه نشر نمایش کتاب‌های چاپ نخست سال 1397 است. هرچند امسال انتخاب مجری و مکان برپایی سالن با تاخیر انجام شد، امید‌واریم تا نخستین روز نمایشگاه این بخش آماده شود.     
 
وی ادامه داد: چند واحد اطلاع‌رسانی در چند سطح، شامل اطلاع‌رسانی برای مراجعه‌کنندگان، اطلاع‌رسانی تکمیلی برای آگاهی از حضور ناشران در این دوره از نمایشگاه و همچنین دسترسی به اطلاع‌رسانی درباره بانک اطلاعاتی موسسه خانه کتاب پیش‌بینی شده است.

تبریز‌نیا افزود: نزدیک به 33هزار عنوان کتاب چاپ نخست به شکل موضوعی در سالن کارنامه نشر نمایش داده می‌شود. امسال به نمایش کتاب‌های ترجمه دارای کپی‌رایت نگاه ویژه‌ای شده؛ هرچند فضای سالن کارنامه نشر در مقایسه با سال گذشته نصف شده از 500 متر به 270 متر رسیده است.    

وی افزود: کتاب‌های برگزیده 23 جشنواره‌ کتاب‌محور سال گذشته شامل 550 عنوان کتاب و همچنین وضعیت نشر یک‌سال گذشته نیز در قالب تابلو‌‌های نموداری به نمایش گذاشته می‌شود. اطلاعات آمار نشر بعد از انقلاب، سال 1397 و مقابسه این سال با سال 1396 در قالب کتابچه تدوین و منتشر شده است.

مدیر سالن کارنامه نشر گفت: چند نشست گفت‌و‌گو‌محور درباره مسائل نشر در بخش کمیته علمی و فرهنگی برگزار خواهد شد.

تبریز‌نیا بیان کرد: محتوای سالن کارنامه نشر با عنوان «کارنامه نشر مجازی» در سایت موسسه خانه کتاب بارگذاری شده است. کارنامه نشر از بخش‌های محتوایی نمایشگاه است و برای دو گروه از‌جمله خریداران حرفه‌ای کتاب‌ و مدیران ارشد فرهنگی بسیار جذاب است. بنابراین تخصصی و کاربردی است.      
 
مدیر سالن کارنامه نشر سی‌و‌دومین دوره نمایشگاه بین‌‌المللی کتاب تهران ادامه داد: «کتاب‌شناسی توصیفی آثار منتخب جشنواره کتاب ایران»، نمایشگاه یادگار ماندگار شامل تصاویر مفاخر اهل قلم و همچنین نمایشگاه آثار منتخب نخستین مسابقه ملی کارتون و کاریکاتور کتاب نیز در این سالن به نمایش گذاشته می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 274461