مدیرکل ارشاد گلستان به ایبنا خبر داد؛

خرید حمایتی 175 میلیون تومانی از ناشران گلستان در سال 97

کتابفروشی‌های گلستان در سال گذشته و در قالب طرح‌های فصلی 114 میلیون تومان یارانه جذب کردند
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۹
 
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان از خرید حمایتی 175 میلیون تومانی از ناشران گلستان در سال 97 خبر داد.
 
عادله کشمیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در گلستان، با ارائه آماری از وضعیت حوزه نشر در این استان در سال 97، از انتشار 392 عنوان کتاب در سال 97 با شمارگان 172 هزار و 400 جلد در این استان در سال گذشته خبر داد.

حمایت از کتابفروشی‌های گلستان با 114 میلیون تومان یارانه در قالب طرح‌های فصلی
وی ادامه داد: در سالی که گذشت، تعداد 13 کتابفروشی در طرح‌های فصلی کتاب در استان گلستان فعال بودند. مبلغ یک میلیارد و 143 میلیون ریال یارانه به آنها اختصاص یافت. بر اساس گزارش خانه کتاب، استان گلستان در سال 97 در آمار کتاب‌های منتشره در جایگاه 12 کشوری قرار گرفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان همچنین از تخصیص 2 مورد تسهیلات کم‌بهره بابت تأسیس و تجهیز کتاب‌فروشی در شهرستان گرگان و گنبد کاووس در سال 97 سخن گفت.

خرید حمایتی 175 میلیون تومانی از ناشران گلستان در سال 97
کشمیری افزود: طی مکاتباتی که در سال گذشته با معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت گرفت، 30 عنوان کتاب به ارزش تقریبی 700 میلیون ریال از ناشران و نویسندگان استان خریداری شد که این مبلغ خارج از محل تفاهم‌نامه خرید استانی کتاب است.

کشمیری با اشاره به صدور مجوز برای 4 موسسه انتشاراتی جدید در سال 97، گفت: تعداد 103 عنوان کتاب در سال 97 به مبلغ یک میلیارد و پنجاه میلیون ریال از محل تفاهم‌نامه خرید کتاب استانی از ناشران و نویسندگان استان خریداری شد.

وی در خاتمه با آرزوی سالی پررونق برای اصحاب قلم و فعالان حوزه نشر استان گلستان، گفت: برپایی نشست‌های کتاب فصل، رونمایی و نقد و بررسی کتاب، برپایی نمایشگاه کتاب، دیدار با اصحاب قلم و بازدیدهای دوره‌ای از انتشاراتی‌های فعال گلستان از عمده‌ترین برنامه‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 274417