مدیرکل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

خوزستان فعالترین استان در پیگیری اقدامات فرهنگی در مناطق سیل‌زده بود

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۹
 
 
مدیرکل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست هم‌اندیشی ادارات کل معین در موضوع سیل در حوزستان، این استان را فعال‌ترین استان در حوزه پیگیری اقدامات فرهنگی و هنری در میان مناطق سیل‌زده عنوان کرد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خوزستان، علی غیاثی ندوشن مدیرکل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جلسه که 26 فروردین ماه و با حضور مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌های معین در زمینه سیل در خوزستان، مرکب از تهران، اصفهان، کرمان، کرمان جنوبی و فارس، در اهواز برگزار شد، گفت: نوع کار و فعالیتی که می‌خواهیم در زمینه کمک به سیل‌زدگان انجام دهیم، باید به شکل همه‌جانبه و متناسب با نیاز مخاطبان باشد.

وی افزود: در این راستا مباحث سنی، قومیتی و جنسی در مناطق مختلف شهری و روستایی استان باید مورد توجه قرار گیرد.

غیاثی ندوشن با اشاره به اهمیت برگزاری این نشست، تصریح کرد: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنایت ویژه‌ای به این جلسه داشت و امیدوار بود که خروجی آن الگویی برای دیگر استان‌های سیل‌زده همچون گلستان و لرستان و سازمان‌های هم‌خانواده ما باشد تا آنها هم با استفاده از ظرفیت‌های سازمانی خود خدمات خوبی برای کمک رسانی ارائه دهند.

غیاثی، با بیان اینکه باید برنامه‌ها بر اساس زیرساخت‌ها، ظرفیت‌ها و امکانات موجود استان اجرا شود، اضافه کرد: نحوه حضور استان‌های معین در بحث سیل، باید به گونه‌ای باشد که هزینه‌های مضاعف را با توجه به شرایط موجود به خوزستان تحمیل نکنند.

وی با اشاره به اینکه وزارت کشور تقسیم‌بندی را برای استان‌های معین در نظر گرفته که ما هم می‌توانیم در تقسیم‌بندی‌ها از همان الگوی وزارت کشور بهره‌مند شویم، ابراز امیدواری کرد: این جلسه الگویی برای همه سازمان‌ها و دستگاه‌های هم خانواده باشد.

در این نشست محمد جوروند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، از اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی، هنری و پشتیبانی به سیل زدگان استان خبر داد و گفت: تمام ظرفیت مجموعه فرهنگ و هنر استان خوزستان در خدمت به سیل زدگان استان است.

وی افزود: در این راستا همه هنرمندان و زیرمجموعه‌های تابعه همکاری خوبی داشتند. موضوع مهم این بود که چقدر اجرای برنامه‌های فرهنگی در مناطق سیل زده اولویت دارد و این چالشی برای ما بود که در مناطقی که شرایط تثبیت شده است، برای تغییر روحیه سیل زدگان یک سلسله فعالیت‌های فرهنگی و هنری برگزار کنیم.

جوروند با بیان اینکه کارهای هنری با کمی درون مایه طنز می‌توانند به ویژه برای کودکان و نوجوانان بسیار تاثیرگذار باشد، اضافه کرد: این موضوع الگویی شد که با کمک مجموعه مختلف زیرمجموعه فعالیت‌ها و برنامه‌هایی در حوزه سینمایی، فرهنگی، هنری، پشتیبانی برای سیل زدگان مستقر در اردوگاه‌های استان انجام دهیم.

وی تصریح کرد: پخش فیلم توسط حوزه سینمایی، اجرای تئاتر و نمایش با کمک هنرمندان استان، کانون‌های مساجد در حوزه پشتیبانی، معاونت فرهنگی در بحث توزیع کتاب میان کودکان و نوجوانان، مؤسسات قرانی با برگزاری سلسله جلسات مردمی و تجمیع نیازمندی‌ها فعالیت‌های خوب و چشمگیری را ارائه دادند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 274107