بهار مهربانی در مناطق سیل زده؛

اولین کاروان بهار مهربانی کتابخانه های عمومی از کرمانشاه به خوزستان رسید

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۹
 
 
مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی خوزستان از ورود نخستین ایستگاه سیار موسوم به «کاروان بهار مهربانی» کتابخانه های عمومی کشور، از استان کرمانشاه به شهرستان های شوش و شوشتر خبر داد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خوزستان، منصور کوهی رستمی افزود: با توجه به هماهنگی های و دستور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور و مشارکت معاونت توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی این نهاد، 9 استان شامل تهران، البرز، اصفهان، کرمان، فارس، بوشهر، هرمزگان، چهارمحال بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد به عنوان استان های معین خوزستان معرفی شدند.

وی با اشاره به نیاز سیل زدگان در فعالیت های فرهنگی افزود: 5 ایستگاه سیار کتابخانه ای در قالب بهار مهربانی و با امکاناتی چون: کتاب، و اسباب بازی و اجرای برنامه های فرهنگی قصه گویی، بازی های جمعی و نمایش فیلم کار امداد رسانی فرهنگی را انجام می دهند.

رستمی اضافه کرد: کاروان کرمانشاه در شهرستان های شوش، شوشتر و دزفول مستقر شد و فعالیت های فرهنگی را با حضور کتابداران شهرستان های معین اجرا کرد.

مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی خوزستان با بیان اینکه 4 ایستگاه سیار از استان های تهران و البرز تا چند روز دیگر وارد استان می شودند، گفت: این کاروان ها برای بیش از 60 کمپ اسکان برنامه ریزی شده اند.

وی در پایان یادآور شد: این کاروان ها برای پوشش شهرستان شوش ، شوشتر، باوی، حمیدیه، دشت آزادگان، هویزه و شادگان دسته بندی شدند و کتابداران علاقه مند در این کاروان ها فعالیت می کنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 273979