مدیر انتشارات «روزبهان»

نمایشگاه امسال ریزش مخاطب ندارد

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۰
 
 
حامد کنی،‌ در پیش‌بینی خود از نمایشگاه کتاب سال جاری، افزایش 30 تا 40 درصدی کتاب در سال جدید را موجب ریزش مخاطب سی‌و‌دومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ندانست.
 
حامد کنی؛ مدیر انتشارات «روزبهان» در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) درباره پیش‌بینی وضعیت قیمت کتاب در سی‌‌و‌دومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بیان کرد: بعد از آغاز سال جدید تا امروز که در آستانه برگزاری نمایشگاه کتاب تهران هستیم، بازار نشر در مقایسه با سال گذشته، افزایش قیمت 30 تا 40 درصدی را تجربه کرده است.
 
وی درباره تاثیر افزایش قیمت کتاب  برمیزان استقبال مردم از نمایشگاه کتاب افزود: به نظر نمی‌رسد که افزایش قیمت کتاب تاثیری بر میزان استقبال مردم از نمایشگاه داشته باشد.

این ناشر توضیح داد: دلیل اصلی این پیش‌بینی نیز وجود تخفیف‌های مختلف به‌ویژه از سوی ناشران است و مخاطب ترجیح می‌دهد که از این تخفیف‌ها استفاده کند، بنابراین ریزش مخاطب نخواهیم داشت.  
 
کنی با اشاره به تاثیر وجه فروشگاهی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بر بازار نشر ادامه داد: برگزاری نمایشگاه کتاب تهران به‌طور‌خودکار موجب رکود بازار نشر می‌‌شود؛ به‌عبارت دیگر رکود بازار نشر با برگزاری نمایشگاه یا به تعبیر دقیق‌تر، فروشگاه بین‌المللی کتاب تهران از بین نمی‌رود، بلکه یکی از عوامل رکورد بازار، نمایشگاه کتاب تهران است.
 
سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران 4 تا 14 اردیبهشت در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 273972