جشنواره ملی مهدویت برگزیدگان خود را شناخت

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۹
 
 
نخستین جشنواره ملی مهدویت در چهار بخش اصلی پژوهشی، هنری، ادبی، رسانه- فضای مجازی و بخش جانبی کتابخوانی برگزار شد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، نخستین جشنواره ملی مهدویت، عصر روز دوشنبه 20 اسفند در دانشگاه حضرت معصومه (س) برگزار و از 57 اثر برگزیده تجلیل شد.

در این مراسم محمد حیدری رییس جهاد دانشگاهی قم با توجه به قابلیت‌های این استان، گفت: چندین جشنواره با موضوع مهدویت با عناوین مختلف توسط جهاد دانشگاهی استان تهران برگزار شد اما با توجه به قابلیت‌های استان قم، جهاد دانشگاهی قم به منظور ترویج فرهنگ مهدویت و پاسخگویی به شبهات موجود در حوزه مهدویت، برگزاری جشنواره ملی مهدویت را به عهده گرفت.

رییس جهاد دانشگاهی قم بیان کرد: در حال حاضر به دلیل گسترش رسانه‌ها و فضای مجازی، شبهات در خصوص مهدویت به طور گسترده‌ای در حال انتشار است و باید این شبهات توسط کارشناسان و متخصصان پاسخ داده شود.

محمد حیدری در ادامه به آمار و ارقام جشنواره اشاره کرد و افزود: طبق فراخوانی که در کل کشور صورت گرفت، 1245 اثر در  4 بخش اصلی با محورهای مختلف به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و با داوری‌های صورت گرفته  57 اثر به عنوان آثار برتر مشخص شد.
 
از جمله بخش‌های جانبی این جشنواره بخش کتابخوانی با محوریت کتاب‌های «نگین آفرینش» و «نوید امن و امان» بود که اسامی برگزیدگان به شرح زیر اعلام شد:

برندگان مسابقه کتابخوانی کتاب «نگین آفرینش»:
۱- زینت باغبانی
2- حسن جمشیدی خزلی
3- محمد صفاریه
4- سالار خرامان
5- اهورا صدیقی
6- پیروزه نوری
7- میترا خرامان
8- مدینه اسدی
9- شراره مقصودی
10- سیدحسن علوی
 
برندگان مسابقه کتابخوانی کتاب «نوید امن و امان»:
۱- علی جعفری فرد
2- احمد علی قدیری
3- شیرین مرادی زهرایی
4- جواد طهماسبی نوا
5- فرشید منوچهر
6- وحید کیا احمدی
7- سعید کیا احمدی
8- مونا دباغیان
9- میلاد تقوی
10- جبار پوررحیمی
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 273103