«اربعین طوبی» به چاپ چهارم رسید

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۳
 
 
برای چهارمین بار رمان «اربعین طوبی» نوشته سیدمحسن امامیان توسط انتشارات کتاب جمکران راهی بازار نشر شد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، کتاب «اربعین طوبی» را سیدمحسن امامیان بر اساس واقعیت نوشته است و در آن درباره دختری نوجوان به نام طوبی که در کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ پدرش را از دست می‌دهد و به ازدواج تاجری عراقی در می‌آید، روایتی داستانی ارائه می‌شود.

اوضاع زندگی طوبی بر وفق مراد نیست اما او تصمیم می‌گیرد به جای فرار، بماند و فرزندانی تربیت کند. روایت این زندگی از زبان پیرزنی در مسیر پیاده روی اربعین از بصره تا کربلا برای نوه‌هایش تعریف می‌شود.
 
متن داستان این کتاب ۴۰ گام دارد و در هر گام با دستمایه قرار دادن داستان زمان حال طوبی و پیاده‌روی او به سمت کربلا با رجوع به گذشته، بخش‌هایی از تاریخ معاصر ایران و عراق است روایت می‌شود.
 
در بخشی از داستان می‌خوانیم:
هر چهل‌روز، یک گره باید بیفتد توی زندگی ما؛ که اگر نیفتد شک می‌کنم به ایمانم و می‌ترسم از اینکه نکند به حال خودمان رهایمان کرده باشد. منتظرم که همین روزها یک بلای کوچک در حد و اندازه من گیس‌سپید، سرم بیاید تا یک‌بار دیگر دست به زانویم بزنم و عبا سرم بگیرم و یک یاعلی بگویم و یک پله بالاتر بروم.
 
«اربعین طوبی» اثر سیدمحسن امامیان از سوی انتشارات کتاب جمکران با 296 صفحه و قیمت 10 هزار تومان روانه بازار کتاب شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 272376