راهیابی پنج باشگاه کتابخوانی استان گلستان به مرحله نهایی جام باشگاه‌های کتابخوانی

 
تاریخ انتشار : شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۶
 
 
معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، از راهیابی پنج باشگاه کتابخوانی این استان به مرحله نهایی جام باشگاه‌های کتابخوانی کشور خبر داد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در استان گلستان، احمد گلچین معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان ضمن تبریک به باشگاه‌های راه یافته به مرحله نهایی و آرزوی موفقیت برای آن‌ها، گفت: به منظور ترویج کتاب و کتابخوانی و گسترش فرهنگ مطالعه در بین کودکان و نوجوانان تعداد 464 باشگاه کتابخوانی در استان گلستان به ثبت رسیده است.

وی افزود: تا به امروز 75 باشگاه در گرگان، 11 باشگاه در بندرگز، 2 باشگاه در کردکوی، 6 باشگاه در آق قلا، 20 باشگاه در بتدرترکمن، 1 باشگاه در گمیشان، 19 باشگاه در علی‌آباد، 39 باشگاه در آزادشهر، 10 باشگاه در رامیان، 41  باشگاه در گنبد، 13 باشگاه در مینودشت، 9 باشگاه در گالیکش، 190 باشگاه در کلاله و 26 باشگاه در مراوه‌تپه ثبت شده‌اند.

گلچین ادامه داد: 5 باشگاه کتابخوانی شامل «ثنا» از شهرستان بندرگز و باشگاه‌های «با هم بخوانیم»، «آسیاب بچرخ» و «شلاله» از شهرستان گنبد کاووس و باشگاه کتابخوانی «کوچه رندان (گروه پسران) و اختر (گروه دختران)» از شهرستان کلاله به مرحله نهایی راه یافتند.

وی در خاتمه، اظهار کرد: اسامی باشگاه‌های برگزیده استانی برای داوری نهایی به دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال شده است.

یادآوری می‌شود جام باشگاه‌های کتابخوانی عنوان طرحی پیشرو و پویا برای راه‌اندازی و فعال کردن باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان در سراسر کشور است و حاصل مشاهده فعالیت کودکان و نوجوانان و رسیدن به شناختی از روش‌ها و علایق فردی و اجتماعی آن‌ها است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 272283