مردم به جشن اسفندگان کتاب اعتماد دارند

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۵
 
 
محمد حسینی، شفافیت امور اجرایی و اعتماد مردم را از مهم‌ترین ویژگی‌های جشن اسفندگان کتاب ارزیابی کرد و گفت: تعهد داریم، 10 روز بعد از برگزاری خیریه با ناشران مشارکت‌کننده و همچنین با خیریه مورد حمایت تسویه کنیم.
 
محمد حسینی؛ عضو ستاد خیریه اسفندگان کتاب،‌ در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) درباره برگزاری چهارمین دوره این جشن بیان کرد: چهارمین دوره خیریه اسفندگان کتاب دوم اسفند‌ماه برگزار می‌شود. امسال 36 نویسنده در خیریه اسفندگان کتاب حضور دارند و همانند سال گذشته آثار کوروش اسدی؛ نویسنده فقید معاصر نیز عرضه خواهد شد.

وی افزود: نخستین دوره خیریه اسفندگان کتاب با 20 نویسنده برپا شد، سال دوم این تعداد به 30 نفر افزایش پیدا کرد؛ سال سوم این جمع به 33 نفر رسید و امسال نیز با 36 نویسنده، چهارمین دوره خیریه اسفندگان کتاب را برگزار می‌کنیم.

حسینی ادامه داد: خرید کتاب و همچنین خرید داستان ایرانی دو اتفاق مهم خیریه اسفندگان کتاب است؛ علاوه براین کمک به نهاد و خیریه معتبر را در ادامه این جریان شاهد هستیم که هر سال با وسواس و دقت‌نظر بالا انتخاب می‌شود.

وی افزود: خیریه اسفندگان کتاب، خود را رسانه می‌داند؛ به‌عبارت دیگر این ظرفیت در این خیریه وجود دارد تا صدای انجمن‌های خیریه کشور را به گوش جامعه برساند.

این ویراستار با بیان این مطلب که حمایت‌های خیریه اسفندگان کتاب امسال در اختیار خیریه عماد قرار می‌گیرد، گفت: فکر می‌کنم برنامه خیریه اسفندگان کتاب تنها رویدادی است که موفق شده، جمعی از نویسندگان خوب کشور را در یک روز با  هدف مشترک کنار هم جمع کند؛ علاوه‌براین ویژگی دیگر خیریه اسفندگان کتاب، دیدار مردم با نویسندگان محبوبشان است.

حسینی، درباره تعداد ناشران مشارکت‌کننده در چهارمین دوره اسفندگان کتاب بیان کرد: نزدیک به 20 ناشر در این دوره از اسنفندگان کتاب مشارکت دارند.  

وی شفافیت را یکی از ویژگی‌های خیریه اسفندگان کتاب دانست و ادامه داد: جزئیات برگزاری جشن اسفندگان کتاب اطلاع‌‌رسانی می‌شود، تعهد داریم، 10 روز بعد از برگزاری خیریه با ناشران مشارکت‌کننده و همچنین با خیریه مورد حمایت تسویه کنیم.  

این عضو ستاد خیریه اسفندگان کتاب با رد تاثیر گرانی کتاب بر تداوم فعالیت خیریه اسفندگان کتاب افزود: گرانی کتاب ارتباطی با برگزاری خیریه ندارد؛ چراکه طی سه سال گذشته شاهد اتفاقات عجیب و غریبی در جریان برگزاری جشن اسفندگان کتاب بودیم. بسیاری از مشارکت‌کنندگان با وجود اینکه کتاب‌های عرضه شده در خیریه را در کتابخانه شخصی خود داشتند، اما کتاب‌ها را برای اهدا به کتابخانه‌‌ مناطق محروم اهدا کردند. سال گذشته بیش از 4 و نیم میلیون تومان کتاب را با این هدف خریداری شد.   

 حسینی با بیان این مطلب که همه امور در خیریه اسفندگان کتاب روشن و شفاف است، گفت: مردم خیلی خیلی خوبی داریم باعث افتخار ستاد اسفندگان کتاب است که موفق شده، اعتماد مردم را جلب کند. هیچ کس صاحب خیریه اسفندگان کتاب نیست و خیریه به هیچ ناشر و گروهی تعلق ندارد. خیریه یک دبیر‌خانه دارد که بعد از برگزاری به دبیر‌خانه خاموش تبدیل می‌شود و سه ماه قبل از برگزاری خیریه، فعالیت خود را آغاز می‌کند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 271743