رئیس انجمن عکاسان قم در رونمایی از «کتاب عکس»:

نسل جوان ارتباط خود با کتاب را قطع کرده است

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۷
 
 
رئیس انجمن عکاسان قم گفت: به دلیل عدم مطالعه کافی و قطع ارتباط مردم و نسل جوان با کتاب اگر هر روز، روز کتاب و کتابخوانی باشد باز هم از سرانه مطالعه عقبیم.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم؛، ابراهیم سلیمانی، رئیس انجمن عکاسان قم عصر روز چهارشنبه 3 بهمن در نشست تخصصی عکاسی «کتاب عکس» که به مناسبت نهمین دوسالانه عکس قم در مجموعه دنیای کتاب برگزار شد، گفت: به دلیل عدم مطالعه کافی و قطع ارتباط مردم و نسل جوان با کتاب و حوزه کتابخوانی، سرانه مطالعه پایین آمده است و اگر هر روز، روز کتاب و کتابخوانی باشد باز هم از سرانه مطالعه عقبیم. از طرفی ناشران با محدودیت مالی مواجه‌اند و در تولید و عرضه کتاب‌های ارزشمند دچار کم‌کاری شده‌اند.

رئیس انجمن عکاسان قم بیان کرد: در دنیای جدید با تکنیک‌های تولید و عرضه کتاب و بهره بردن از عکس در تدوین کتاب رو به رو هستیم. کشورهای پیشرفته در عرضه کتاب، هم از لحاظ وسعت، پخش و هم از لحاظ کیفیت و کمیت برتری دارند، در حالی که تمدن و فرهنگ از آن شرقی‌هاست و ما در این زمینه دچار بحران شده‌ایم.

سلیمانی به سلسله نشست‌های انجمن عکاسان اشاره کرد و افزود: انجمن عکاسان قم در خلال نهمین دوسالانه عکس قم در یکی از سلسله نشست‌های این دوره به موضوع کتاب و خصوصاً کتاب عکس اختصاص داد تا به اهمیت این موضوع در هنر عکاسی بپردازد.

ابراهیم سلیمانی تصریح کرد: در این نشست اشاره اجمالی به فرآیند تولید و توزیع و معرفی یک کتاب عکس در فضای جامعه جهانی، معرفی کتاب در قم و نمایشگاه کتاب ایران با نام ضریح عشق و همچنین یک اثر مشترک ایران و آلمان به نام مکاشفه و تماشا پرداخته شد و در مورد چاپ و عرضه و معرفی در نمایشگاه کتاب فرانکفورت هم گزارش اجمالی ارائه شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 271082