مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه وبویراحمد خبر داد؛

رقابت ۳۰ هزار نفر از کهگیلویه و بویراحمد در طرح ملی حفظ قرآن کریم

27 دی 1397 ساعت 20:09

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۳۰ هزار نفر در آزمون طرح ملی حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم در این استان، شرکت کردند.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کهگیلویه و بویراحمد، حجه الاسلام جنتی پور با اعلام این خبر، گفت: از این تعداد ۲۷ هزار و ۵۰۰ نفر در مدارس استان و ۲ هزار و ۵۰۰ متقاضی دیگر نیز در بقاع متبرکه، مساجد و حسینیه‌های استان نام نویسی کرده‌اند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد آخرین مهلت نام نویسی در این طرح را اسفند ماه اعلام کرد و ادامه داد: پیش بینی می‌شود تا موعد مقرر این تعداد به حدود ۳۲ هزار نفر افزایش یابد.

حجت الاسلام جنتی پور عنوان کرد: آزمون کتبی طرح ملی قرآنی بشارت ۱۴۵۲ نهم اسفندماه امسال و همزمان با سراسر کشور در ۸ شهرستان کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: جوایز ارزنده‌ای از جمله سفر‌های زیارتی و هدایای نقدی به برگزیدگان این طرح ملی اهدا خواهد شد.

در همین حال، معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد، از ثبت‌نام 6 هزار دانش‌آموز مقاطع مختلف تحصیلی در طرح ملی حفظ جز سی‌ام قرآن کریم در سامانه همگام خبر داد.

سیدقدرت موسوی ارشد، گفت: مرحله اول این طرح تا پایان آذرماه ادامه دارد و مرحله دوم و سوم تا فروردین ماه 98 ادامه دارد که آزمون نهایی آن در اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری کلاس‌های آموزشی الگوی تلاوت، گفت: تلاوت قاریان برجسته از جمله عبدالباسط، محمدصدیق منشاوی و شحات انور در دارالقرآن آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد به دانش آموزان آموزش داده می‌شود.

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد گفت: در این کلاس‌ها تا کنون 60 نفر از پسران و 75 نفر از دختران شرکت کرده‌اند، همچنین کلاس‌های روخوانی و روان‌خوانی قرآن در دارالقرآن کریم برگزار می‌شود و در طرح حفظ قرآن کریم بیش از 90 درصد مدارس شهرستان بویراحمد با حضور قاری استاد آسن پوشش داده شده است.

موسوی ارشد با بیان اینکه اگر قرآن را محور همه برنامه‌های پرورشی و تربیتی در مدارس قرار دهیم، قطعاً به اهداف اصلی حوزه پرورشی خواهیم رسید، افزود: برگزاری 90 محفل انس با قرآن و تشکیل 12 گروه تواشیح و هم‌خوانی قرآن در مدارس متوسطه شهرستان بویراحمد از دیگر برنامه‌های در دست اجرا است.

وی افزود: در حوزه عترت مناسبت‌های ولایی (ولادت و شهادت ائمه) سوگواره احلی من العسل، طرح مصباح الهدی که امسال به نام حضرت فاطمه الزهرا (س) مزین شده، عطر انتظار و مهدویت و گفتمان‌های دینی جهت پاسخ به شبهات دینی در مدارس این شهرستان در طول سال تحصیلی اجرا می‌شود.


کد مطلب: 270771

آدرس مطلب: http://www.ibna.ir/fa/doc/tolidi/270771/رقابت-۳۰-هزار-نفر-کهگیلویه-بویراحمد-طرح-ملی-حفظ-قرآن-کریم

ایبنا
  http://www.ibna.ir