شهردار اصفهان در کنفرانس ملی شهر دوستدار کودک:

در شهر دوستدار كودك بايد دسترسی به كتاب آسان باشد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۵
 
 
شهرداراصفهان در كنفرانس ملي شهر دوستداركودك گفت: در راستای حركت به سمت ايجاد شهرهای دوستدار كودك بايد طرح‌ها و زيرساخت‌ها به گونه‌ای باشد كه هركودكی در هرنقطه از شهر دسترسی سريع به كتاب و كتابخانه داشته باشد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری كتاب ایران(ایبنا) در اصفهان، قدرت‌الله نوروزى در نخستین كنفرانس ملی شهر دوستدار کودک در اصفهان، گفت: كودكان از حقوق متعددى برخوردارند كه یكى از آنها بحث كتاب كودكان است. ما باید به گونه‌اى شهرمان را توسعه بدهیم كه كودكان در هر زمانى بتوانند به كتاب دسترسى داشته باشند و براى این امر مهم باید در زیرساخت‌هاى كتابخانه‌ها، مدارس، دانشگاه‌ها و مساجد برنامه‌ریزى دقیقى انجام دهیم.

شهردار اصفهان تصریح كرد: خوشحالیم كه اصفهان به عنوان پایلوت شهر دوستدار كودك انتخاب شده است؛ شهرى كه از اوصاف متعددى برخوردار است و در جهان به صفات مختلف مثل صلح و دوستى، شناخته شده است. اولین همایش شهر دوستدار کودک در ایران، مى‌تواند سنگ بناى خوبى براى حمایت از كودكان باشد. 
 
وی با اشاره به اینكه ما باید طرح‌هایى را در شهرهایمان ایجاد كنیم تا شاهد رنج كشیدن كودكان نباشیم، افزود: ما نیاز به تحول اندیشه‌اى داریم و باید به آینده‌سازان توجه كنیم. خوشبختانه شهردارى اصفهان برنامه‌هایى اجرا مى‌كند كه همه در خلاقیت و بالندگى كودكان نقش بسزایى دارد.

نوروزی گفت: جشنواره فیلم كودكان و نوجوانان كه میزبانی دائمى آن در اصفهان را قطعی کردیم، رویداد جهانی بسیار مهمی است که برای كودكان است و کودکان در آن نقش بسزایى دارند.       
                               
شهردار اصفهان درپایان یادآور شد: مراكز متعدد تخصصى كودكان در اصفهان وجود دارد و در تلاش هستیم در فضاهای عمومی شهر امکانات لازم را برای کودکان ایجاد کنیم. امكانات رفاهى براى همه كودكان باید در یك برنامه‌ریزى دقیق ایجاد شود تا كودكان همه مناطق از آنها بهره بگیرند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 270725