از 30 دی ماه؛

کرسی‌های تلاوت قرآن در یاسوج دایمی می‌شود

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۷
 
 
مدیر دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری کرسی تلاوت قرآن در یاسوج خبر داد و گفت: آمادگی برگزاری طرح در دیگر مناطق استان وجود دارد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کهگیلویه و بویراحمد، جان محمد خوب‌پور به بخشی از برنامه‌های حوزه قرآن و عترت این اداره اشاره و اظهار داشت: نشست‌های تخصصی موضوعی قرآن با محوریت روشنگری در زمینه گروه‌های تکفیری و سلفی مطرح که این پیشنهاد در استان بومی سازی شد.

وی گفت: در قالب این طرح که قرار است در روستاها و مکان‌های مختلف برگزار شود، مسائل مبتلا به آن حوزه را به عنوان موضوع تخصصی انتخاب می‌کنیم.

خوب پور ادامه داد: به طور مثال در بعضی جاها ممکن است آسیب‌های اجتماعی از قبیل خودکشی، خودسوزی، کینه‌ها، دشمنی‌ها و موضوعات دیگر که مشکلاتی را به وجود آورده از منظر قرآن و عترت و با استناد به احادیث و روایات، در زمینه آنها بحث می‌شود.

این مسئول برگزاری محفل و نوای دلنشین قرآن در روستاها را مدنظر دانست و اضافه کرد: کرسی تلاوت نیز در دستور کار قرار دارد و در این زمینه نشستی با فعالان قرآنی استان برگزار شد و بنا داریم از پایان دی ماه چهارشنبه هر هفته که استارت آن از مسجد حضرت ابوالفضل (علیه السلام) یاسوج خواهد بود، با دعوت از خانواده‌ها، دانش آموزان، دانشجویان به صورت هر هفته بدون تعطیلی ادامه پیدا کند.

مدیر دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: آغاز این طرح از ۳۰ دی ماه جاری خواهد بود و تلاش داریم به صورت دائمی این کرسی‌های قرآن برگزار شود.

وی یادآور شد: این کار به عنوان یکی از برنامه‌های شاخص به مناسبت گرامی داشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برنامه ریزی شده، با فعالان قرآنی هماهنگی لازم انجام گرفته و استقبال کردند.

خوب پور عنوان کرد: ادارات و نهادها چنانچه قصد حمایت و شرکت در این برنامه قرآنی را داشته باشند می‌توانند در یک برنامه مخصوص این محفل و کرسی قرآن را با نام و هزینه خود به مدت یک شب برگزار کنند.

مدیر دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این طرح قرار است به عنوان الگویی از مرکز استان آغاز و مدیریت شود، گفت: تلاش ما استمرار این برنامه تاثیرگذار بوده و به تاسی از این برنامه ممکن است شهرهای اقماری، روستاهای حاشیه‌ای و سایر شهرستان‌ها هم درخواست اجرای آن را در منطقه خود داشته باشند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 270706