«ترانه‌های رنج» رونمایی شد

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۸
 
 
کتاب «ترانه‌های رنج» خاطرات همسران جانبازان بالای پنجاه درصد دامغان، در سالن منوچهری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دامغان رونمایی شد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در سمنان، محبوبه صادقی مولف کتاب «ترانه‌های رنج» در این مراسم گفت: جمع آوری اطلاعات و خاطرات این همسران حدود دو سال به طول انجامید.

وی افزود: ترانه‌های رنج در شش جلد تهیه و تنظیم شده و اکنون جلد اول آن منتشر شده است و سایر جلدها هم در دست چاپ است.

صادقی یادآور شد: حدود 10 سال در حوزه دفاع مقدس تحقیق و پژوهش کردم که با جمع آوری این خاطرات در جلد اول 14 نفر از این همسران به بیان اسرار و ناگفته‌های خود از زمان ازدواج با این شهدای زنده لب گشودند، هر چند بسیاری از آنان بر اساس اعتقادات دینی و قلبی خود با اکراه و اصرار این خاطرات را علنی کردند.


دبیر آموزش و پرورش دامغان افزود: این کتاب در شمارگان هزار جلد توسط بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به چاپ رسیده که طراحی و ویراستاری این کتاب را موسسه ستارگان پرفروغ با مدیریت محمد تقوی به عهده داشته است.

محبوبه صادقی گفت: مجموعا در دامغان 81 نفر همسر جانباز بالای پنجاه درصد وجود دارد که با دعوت به موسسه ستارگان پرفروغ دامغان به صورت مصاحبه خاطراتشان جمع آوری و تدوین شده که پنج جلد بعدی نیز به زودی در دسترس عموم قرار می‌گیرد.
 

صادقی نویسنده کتاب‌های «یلدای کویر» خاطرات فرمانده شهید محمدعلی مشهد و «فرهنگ نامه شهدای دامغان» نیز هست.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 270513