در شهر دوگنبدان صورت گرفت؛

ابتکار یک کتابدار در ایجاد محیطی بانشاط برای کودک در کتابخانه عمومی

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۸
 
 
یک کتابدار در بخش کودک کتابخانه امام خمینی (ره) شهرستان گچساران (دوگنبدان)، با اجرای برنامه‌های متنوع و خلاقانه، محیطی با نشاط را برای کودکان فراهم آورده است.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کهگیلویه و بویراحمد، سارا آریانی کتابدار کودک کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) شهر دوگنبدان، با فعال‌سازی بخش کودک و اجرای برنامه‌های متنوع، خلاق و نو، محیطی شاد برای کودکان و خردسالان فراهم آورده است که بخش کودک این کتابخانه یکی از فعالترین بخش‌های کودک در کتابخانه‌های استان است.

آریانی عنوان کرد: برنامه‌هایی از جمله قصه‌گویی در مناسبت‌های مختلف برای کودکان و خردسالان اجرا می‌شود.

وی افزود: برپایی نمایشگاه کتاب با موضوعات خاص و معرفی کتاب در این زمینه برای کودکان و دعوت از کودکان و نوجوانان ناشنوا به کتابخانه جهت بازدید و قصه‌گویی از جمله اقداماتی است که در بخش کودک کتابخانه انجام می‌شود.

کتابدار کودک کتابخانه عمومی امام خمینی (ره) با بیان اینکه جلسات توجیهی برای نوجوانان با معرفی کتاب‌هایی با موضوع روانشناسی بلوغ پسران برگزار می‌شود، گفت: این جلسات با حضور یک روانشناس در محیط کتابخانه تشکیل می‌شود.

آریانی ادامه داد: تشویق و ترغیب کودکان و خردسالان به نوشتن کتاب و تهیه کتابچه‌های دستی با همراهی کتابدار و معلمین نیز در راستای ترویج فرهنگ کتابخانی انجام می‌گیرد.

وی گفت: راه‌اندازی کارناوال کتاب و دعوت از بچه‌ها برای بازی و قصه‌خوانی و جمع‌خوانی کتاب در فضای بیرون از کتابخانه از جمله اقداماتی است که تا کنون صورت گرفته است.

آریانی ادامه داد: برنامه‌هایی همچون ایجاد و فعال‌سازی باشگاه کتاب برای کودکان و نوجوانان، معرفی کتاب توسط اعضای کودک و تهیه کلیپ‌های تصویری اجرا شده است.

وی افزود: بازدید از بخش اطفال بیمارستان بی بی حکیمه (ع) شهرستان گچساران و اجرای قصه‌گویی و اهدای کتاب به بچه‌ها از دیگر برنامه‌های این کتابخانه بوده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 270442