افتتاح اولین کتابخانه تخصصی روستایی کودکان و نوجوانان کشور در صدرآباد یزد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۲
گزارشگر : سید ضیا میر رحیمی
 
 
اولین کتابخانه تخصصی روستایی کودکان و نوجوانان کشور با حضور مسئولان استانی در یزد، در روستای صدرآباد بخش ندوشن راه‌اندازی شد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در یزد، اولین کتابخانه تخصصی کودک و نوجوان روستایی کشور با حضور مسئولان استانی در محل روستای صدرآباد بخش ندوشن از توابع شهرستان میبد راه‌اندازی شد.

حسین فلاح در این مراسم گفت: امروز عدالت فرهنگی به عنوان یکی از اولویت‌های ما در بخش‌های مختلف جامعه است که در این راستا سعی داریم در شهرها و روستاها این دسترسی مردم به کتاب و کتابخوانی افزایش پیدا کند.

وی افزود: یکی از راهکارهای ما استفاده از فضاهای بدون استفاده در روستاها مانند حسینیه‌ها، بقعه‌ها، مساجد و اماکن عمومی به بهترین نحو استفاده کنیم.

فرماندار شهرستان میبد یادآور شد: ما می‌توانیم در این اماکن عمومی بهترین استفاده‌ها را داشته باشیم و با تجهیز کردن این مکان‌ها به کتابخانه‌های تخصصی کودکان و نوجوانان را جذب به این مکان‌ها کنیم.

فلاح بیان کرد: یکی از این مکان‌ها کتابخانه تخصصی روستای صدرآباد بخش ندوشن در شهرستان میبد است که امیدواریم بتوانیم در آینده نزدیک با کتاب‌های بهتر و پرمحتوا مخاطبین بیشتری را جذب کنیم.

کتابخانه تخصصی کودکان و نوجوانان روستای صدر آباد بخش ندوشن در شهرستان میبد اولین کتابخانه تخصصی روستایی کشور است که بیش از ٢ هزار جلد کتاب‌های کودک و نوجوان در رده‌های سنی مختلف در حال حاضر در آن موجود است و در آینده نزدیک به سه هزار جلد می‌رسد.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 270390