مدیرکل پژوهش و نوآوری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور خبر داد:

سناریوی کتابخانه‌های عمومی کشور تدوین می‌شود

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۷
 
 
کارگاه دو روزه «سناریو‌نگاری آینده کتابخانه‌های عمومی کشور» با مشارکت 100 کتابدار و 20 عضو فعال برگزار می‌شود.
 
محمد جوهرچی؛ مدیرکل پژوهش و نوآوری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) با اشاره به برگزاری کارگاه‌ دو روزه «‌سناریونگاری آینده کتابخانه‌های عمومی کشور» بیان کرد: با توجه به جایگاه برنامه‌ریزی در آینده‌نگری، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، طرح پژوهش آینده‌نگاری کتابخانه‌های عمومی کشور و همچنین طرح برنامه‌ریزی راهبردی کتابخانه‌های عمومی را تدوین کرده است.

وی افزود: هدف اصلی هر دو طرح، پیش‌‌بینی مقصد مطلوب کتابخانه‌های عمومی کشور است. واحد کتابخانه‌های عمومی، شناسایی تهدید‌ها و فرصت‌های پیش‌رو و همچنین حوزه اداری و برنامه‌ریزی ساختاری و سازمانی در این دو طرح درگیر هستند.

جوهرچی ادامه داد: مسیر مطالعاتی طرح آینده‌نگاری کتابخانه‌های عمومی کشور انجام و برای سناریو‌‌برداری، کارگاه‌های دو روزه با مشارکت کتابداران پیش‌بینی شده است. مباحث مفاهیم آینده‌‌‌‌اندیشی و آینده‌نگاری سناریو آینده کتابخانه‌های عمومی به بحث گذاشته می‌‌شود. کتابداران استان‌های تهران، فارس و مازندران در این کارگاه‌ها مشارکت دارند. 

مدیرکل پژوهش و نوآوری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور بیان کرد: هم‌زمان با نخستین روز از برگزاری این کارگاه در استان تهران، 100 نفر از کتابداران به همراه 20 نفر از اعضای کتابخانه‌های عمومی حضور داشتند.

جوهرچی همچنین خبر داد: کارگاه‌ سناریو‌نگاری در استان فارس هفته آینده و در استان مازندران دو هفته دیگر برگزار می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 270339