در نشست خبری نمایشگاه کتاب کودک مطرح شد؛

صدور 9000 مجوز کتاب در قم طی سال 96

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۸
 
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: حضور 12 هزار ناشر در استان و صدور 9 هزار مجوز کتاب در سال گذشته جایگاه استان قم را در بین استان‌های دیگر متمایز کرده است.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، ظهر امروز با حضور سیدموسی حسینی‌کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، خرمی رئیس اتحادیه ناشران، محرابی معاون رسانه‌ای و مطبوعاتی اداره کل و کریمی رئیس اداره کتاب این استان، نشست خبری دومین نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان در سالن اجتماعات شهید آوینی برگزار شد.
 
سیدموسی حسینی‌کاشانی موقعیت کتاب را در استان موقعیتی خاص معرفی کرد و گفت: حضور 12 هزار ناشر در استان و صدور 9 هزار مجوز کتاب در سال گذشته جایگاه استان قم را در بین استان‌های دیگر متمایز کرده است.
 
وی با ابراز رضایت از حمایت‌های قبل و بعد از چاپ کتاب از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل به انبار کتاب استان اشاره کرد و افزود: وقتی وزارتخانه امتیازی برای ما قائل می‌شود، ما علاقه‌مندیم همه از این امتیاز اطلاع پیدا کنند و از آن بهره مند شوند.

حسینی گفت: از جمله امتیازات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، وجود انبار کتاب با هدف اهداء کتاب به سازمان‌ها، مدارس، مساجد و نهادهای متقاضی است و امیدوارم با توجه به اطلاع رسانی صورت گرفته متقاضیان بیشتر از گذشته برای دریافت کتاب به این اداره مراجعه کنند.
 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم نمایشگاه استانی را جزء مطالبات اصلی مردم قم دانست و افزود: با توجه به تعدد دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه برادران، خواهران و طلاب خارجی و عموم مردم علاقه مند در راستای حمایت از بخش کتاب امسال دومین نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان را برگزار خواهیم کرد و برنامه‌ریزی کرده‌ایم که همه مردم بتوانند از یارانه کتاب استفاده کنند.
 
حسینی‌کاشانی درباره نمایشگاه‌های استانی کتاب هم گفت: از جمله مباحثی که جنبه حمایتی دارند، برپایی نمایشگاه‌های استانی است. امسال به پیشنهاد اتحادیه و تعاونی ناشران، بحث نمایشگاه تخصصی کودک و نوجوان مطرح شد و بعد از تصویب، اعتبار مناسبی برای این نمایشگاه در نظر گرفته شد.
 
وی ادامه داد: امسال با برنامه ریزی به عمل آمده نمایشگاه در تالار مرکزی شهر برگزار می‌شود و علاوه بر برپایی نمایشگاه از دیگر ظرفیت‌های تالار از قبیل سالن نمایش، سالن نشست‌ها بهره خواهیم برد و  انشاء الله روز پنجشنبه 20 دی با حضور آیت الله سعیدی و جمعی از مسئولین کشوری و استانی، نمایشگاه افتتاح می‌شود.
 
در ادامه این نشست، خرمی رئیس اتحادیه ناشران به فضای اختصاص یافته به نمایشگاه اشاره کرد و گفت: 1500 مترمربع فضا در 3 طبقه به نمایشگاه اختصاص یافته و از 200 ناشر ثبت نام شده که 110 ناشر در نمایشگاه حضور خواهند یافت.

وی افزود: ناشرین از سراسر کشور حضور یافته‌اند و خوشبختانه ناشرین برتر و مهم کشور هم اعلام آمادگی کرده‌اند که این امر باعث رونق و رشد کیفی نمایشگاه خواهد شد.
 

رئیس اتحادیه ناشران قم گفت: علاوه بر بن خرید کتاب، ناشرین شرکت کننده از 30 تا 50 درصد تخفیف برای مخاطبین تدارک دیده‌اند و این نکته انگیزه مخاطبین را برای خرید کتاب بالا می‌برد.
 
وی برپایی نمایشگاه‌های تخصصی را یک رویکرد جدید دانست و گفت: این قبیل نمایشگاه‌ها که به صورت تخصصی برگزار می‌شوند با استقبال بیشتری از طرف مردم مواجه‌اند لذا با همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی امسال نمایشگاه به صورت تخصصی برگزار می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 270296