عرضه «سه پرتقال طلایی» توسط یک ناشر گرگانی

 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۰
 
 
داستان «سه پرتقال طلایی» اثر یک نویسنده کوبایی-آمریکایی به همت انتشارات نوروزی و با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در شهرستان گرگان منتشر شد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در استان گلستان، این کتاب ویژه گروه سنی کودکان به قلم «آلما فلور آدا» و ترجمه «زلیخا اهری فرد» از مترجمان اهل گرگان است که در شمارگان 1000 نسخه روانه بازار شده است.

قصه «سه پرتقال طلایی» یک افسانه قدیمی است که «آلما فلور آدا» با نثری روان و خواندنی آن را بازنویسی کرده و ماجرای سه برادر است که برای برآورده کردن آرزوی مادرشان مسیرهای مختلفی را انتخاب می‌کنند.

در آغاز این داستان آمده است: غروب بود. نور طلایی خورشید بر روی خانه ساده سفید کاری شده می‌تابید. سه برادر؛ سانتیاگو، توماس و ماتیاس از کشتزار به خانه بر می‌گشتند. دو برادر بزرگتر باری به دوش نداشتند و چابک و در حال گفتگو جلو می‌رفتند و در پشت سر آن‌ها برادر کوچکشان، ماتیاس دسته‌های گندم درو شده را بر دوش داشت و عرق ریزان راه می‌رفت. آن روز وقتی برادرها به خانه رسیدند مادر آن‌ها سارا، گفت: بنشینید و کمی استراحت کنید، میخواهم با شما حرف بزنم.

یادآوری می‌شود، «آلما فلور آدا» پرفسور بازنشسته دانشگاه سن ‌فرانسیسکو است که کتاب‌های بسیاری برای کودکان در قالب شعر، داستان، ادبیات عامیانه نوشته و جایزه‌های بسیاری دریافت کرده است. وی در سال ۲۰۱۲ جایزه «ویرجینیا همیلتون» را به خاطر کل آثارش برای کودکان دریافت کرد.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 270236