رئیس زندان اردکان اعلام کرد؛

هیچ زندانی بی‌سوادی در زندان اردکان وجود ندارد

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۸
گزارشگر : سید ضیا میر رحیمی
 
 
رئیس زندان اردکان گفت: با شناسایی و آموزش بی‌سوادان در زندان، ما دیگر زندانی بی‌سواد نداریم.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در یزد، حسن مددی‌مقدم، رئیس زندان اردکان در نشست کتابخوان که در محل این زندان برگزار شد، با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی و هنری در راستای تربیت و تعالی زندانیان گفت: امروز ما معتقدیم که ریشه بسیاری از مشکلات بی‌سوادی است که در این زمینه نیز برنامه‌های مختلفی را در زندان انجام داده‌ایم.

وی افزود: در این راستا زندانیانِ ورودی به این زندان که بی‌سواد هستند، مورد شناسایی قرار می‌گیرند و در کلاس‌های سوادآموزی شرکت می‌کنند.

رئیس زندان اردکان یادآور شد: بهره‌مندی از توان و ظرفیت مربیان خوب این حوزه از افتخارات ماست که رسالت سازمان زندان‌ها در حوزه اصلاح و تربیت زندانیان مبنی بر لزوم آموزش‌های سوادآموزی به کلیه بی‌سوادان و کم سوادان در زندان اردکان انجام شده است.

مددی‌مقدم ادامه داد: در سال گذشته برای اولین بار دوره انتقال برگزار و با حضور 14 نفر در این دوره 10 گواهینامه قبولی صادر شد و در سال جاری نیز 40 نفر در کلاس‌های سوادآموزی شرکت می‌کنند که از این تعداد 14 نفر در دوره انتقال، 18 نفر دوره سوادآموزی و 8 نفر در دوره تحکیم، ثبت‌نام شدند که از مجموع 40 نفر، 15 نفر از اتباع بیگانه هستند.

وی افزود: برگزاری نمایشگاه کتاب ویژه نوسوادان، بازدید معاون سوادآموزی و مسئولان آموزش و پرورش از روند برگزاری کلاس‌های آموزشی، حضور دادستان‌های شهرستان‌های اردکان و میبد به همراه قضات در جمع سوادآموزان و استماع مشکلات قضایی، معرفی کتاب و مسابقه کتابخوانی، برگزاری مسابقه روزنامه دیواری ویژه نوسوادان، تشویق و تقدیر از سوادآموزان و نوسوادان را از از جمله برنامه‌هایی در نظر گرفته شده گرامیداشت هفته نهضت سواد آموزی برشمرد.

فرماندار اردکان در این آیین با اشاره به اقدامات مطلوب و بی‌نظیر زندان اردکان در راستای ایجاد فضای مناسب در جهت اصلاح و تربیت مددجویان گفت: درد جامعه امروز توسعه نیافتگی و عدم مطالعه و نبودن دانایی است.

هادی مقیمی اضافه کرد: نشست کتابخوان در زندان اقدام بسیار مؤثری است که می‌تواند جرقه‌ای در جهت تغییر سرنوشت مددجویان باشد.

وی با بیان اینکه دانایی محور توسعه است و این امر فقط با مطالعه محقق می‌شود خطاب به زندانیان گفت: امیدوارم روزی بیاید که کتاب همان یار مهربان دوران ابتدایی باشد و مطمئنا یاری مهربان‌تر از کتاب وجود ندارد.

فرماندار اردکان ادامه داد: در حال حاضر که در این مکان هستید، از فرصت‌ها استفاده و کتاب مطالعه کنید تا چراغ دل‌هایتان سوی دنیا روشن شود، انسانها با تدبر و تفکر می‌توانند خوب زندگی کنند؛ زندگی فرصتی است که یک بار به انسان تعلق می‌گیرد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 269980