قصه‌هایی برای آشتی بچه‌ها با ترس‌هایشان

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۵
 
 
مجموعه کتاب‌های نترسناک، قصه‌ آشتی بچه‌ها با ترس از تاریکی، حضور در جمعیت، موجودات خیالی و جدایی از والدین است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) مجموعه کتاب‌های نترسناک که از سوی کتاب‌های زرافه (واحد کودک و نوجوان انتشارات سیمای شرق) به چاپ چهارم و پنجم رسیده، شامل قصه‌ آشتی بچه‌ها با ترس از تاریکی، حضور در جمعیت، موجودات خیالی و جدایی از والدین است. «بچه» شخصیت اصلی این چهار داستان، دست در دست ترسش می‌گذارد و با او رفیق می‌شود.

قصه‌ کتاب برای کودک از راه حلی خلاقانه در مواجه با ترس می‌گوید که می‌تواند برای او سرمشق باشد یا جرقه‌‌ای شود برای یافتن راه حلی جدید. 

این کتاب‌ها (تاریکی/ما/همه/نقاشی هیولولوها) در فهرست نوزدهم «لاک‌پشت پرنده» مربوط به کتاب‌هایی که در پاییز سال ۱۳۹۴ منتشر شده‌اند نشان 5 لاک‌پشت را دریافت کرده است و در سال جاری برای پنجمین بار تجدید چاپ شده است. 

نازنین آیگانی نویسنده و تصویرگر این کتاب‌ها در سال ۲۰۰۷ میلادی، پلاک طلای بهترین روش آموزش خلاق را از کشور اسلونیا دریافت کرد و پس از آن به تدوین روش «آموزش خلاق بر پایه‌ فلسفه به کودکان» مشغول شده است. 

همه‌ ما که کودکی‌مان را پشت سر گذاشته‌ایم به یاد می‌آوریم که احتمالا وقتی کوچک‌تر بوده‌ایم یکی از این چهار ترس را جایی در قلب‌مان پنهان کرده‌ بودیم؛ ترس جدا شدن از والدین، ترس از موجودات خیالی، ترس از تاریکی و ترس از حضور میان جمعیت. می‌دانیم که هنوز هم گاهی سایه‌ این ترس‌ها بر روابط عاطفی، اجتماعی و حرفه‌ای ما سنگینی می‌کند.

خواندن قصه‌هایی برای آشتی کودکان با ترس‌هایشان می‌تواند تغییر شگرفی در زندگی و آینده‌ آن‌ها ایجاد کند. 

چاپ چهارم و پنجم مجموعه کتاب‌های نترسناک در 32 صفحه با قیمت هرجلد 170 هزار ریال از سوی کتاب‌های زرافه (واحد کودک و نوجوان انتشارات سیمای شرق) منتشر شده است.

 
 
 
 
 

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 269027