بخش کافه‌ی کافه کتاب آفتاب مشهد فک پلمب شد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۲
 
 
مدیر «کافه کتاب آفتاب» خبر از فک پلمب بخش کافه‌ی این مجموعه داد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) از خراسان رضوی، عابس قدسی در این باره گفت: حجم همدلی مردم پس از انتشار خبر پلمب، غافلگیرکننده بود. همچنین مسئولان محترم پیگیری زیادی برای رفع مشکل انجام دادند و در نهایت با کمک رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد و پیگیری حضوری او از اداره اماکن، مشکل حل شد.

قدسی با اشاره به اینکه علت پلمب‌ شدن بخش کافی‌شاپ «کافه‌کتاب آفتاب» مسائل صنفی بوده است، افزود: قرار شد طی جلسات حضوری با مسئولان مرتبط در اتحادیه مربوط و اتاق اصناف مشهد فرایند لازم برای اخذ مجوزهای صنفی پیگیری شود.

معاون فرهنگی اداره کل ارشاد خراسان رضوی هم در گفت‌وگو با رسانه های محلی از بازگشایی «کافه کتاب آفتاب» خبر داد.

افشین تحفه‌گر با اشاره به اینکه تداخل صنفی، علت اصلی پلمب کافه کتاب بوده است، گفت: باید هماهنگی میان صنوف بیشتر شود تا از این قبیل اتفاقات جلوگیری شود. البته مشکلاتی که درزمینه تداخل صنفی بوده، برطرف شده است و در زمان مشخصی نشست‌های ویژه‌ای با اتحادیه کتاب‌فروشان و کافی‌شاپ‌ها گذاشته خواهد شد تا این قبیل مشکلات برطرف شود.

در همین راستا رئیس اتحادیه صنف آبمیوه، بستنی و کافی‌شاپ‌های مشهد که درخواست پلمب «کافه‌کتاب آفتاب» از جانب این اتحادیه صادر شده بود، اعلام کرد: مسئله پلمب این مرکز فرهنگی کاملا صنفی بود. قانون صراحت دارد که فعالیت هر صنف منوط به داشتن پروانه کسب است. مدیر محترم «کافه‌کتاب آفتاب» حدود ٣ سال پیش در اتحادیه تشکیل پرونده دادند، اما در تمام این مدت پیگیری لازم برای دریافت مجوزهای لازم را انجام ندادند.

سعید شریف‌زاده افزود: قانون اجازه صدور ٢ پروانه کسب به‌صورت هم‌زمان برای ٢ شغل همگن در یک فضای تجاری را داده است و اتحادیه صنف آبمیوه، بستنی و کافی‌شاپ همکاری لازم را با تمامی همکاران خود دارد و هیچ‌وقت اجازه نمی‌دهیم مسئله یک واحد صنفی به مرحله پلمب برسد و اگر مدیر «کافه‌کتاب آفتاب» مسائل صنفی را پیگیری می‌کردند، این اتفاق نمی‌افتاد.

وی ادامه داد: لازم به ذکر است که ١٠ روز پیش از موعد پلمب نیز به آقای عابس قدسی، این مسئله اعلام شده بود. با این‌همه اکنون نیز همراهی لازم با ایشان مثل سایر همکاران انجام خواهد شد تا مشکل برطرف شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 268706