مدیرکل کتابخانه های عمومی خوزستان خبر داد؛

بهره برداری از 11 کتابخانه در مناطق کم برخوردار خوزستان تا پایان سال 97

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۰
 
 
مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی خوزستان گفت: افتتاح 11 کتابخانه در سال 97 برای مناطق کم برخودار در نظر گرفته شده که تاکنون 8 کتابخانه در این مناطق به بهره برداری رسیده است.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) از اهواز، منصور کوهی رستمی با اعلام مطلب فوق گفت: یکی از نهادهایی که می‌توانند در برابر فقر اطلاعاتی قدم بردارند، کتابخانه‌ها هستند که با تغییر رویکرد، فعالیت‌های اجتماعی کتاب محور را توسعه می‌دهند.

وی تبدیل کتابخانه‌ها به مراکز فرهنگی و اجتماعی را یکی از رسالت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی ذکر کرد و افزود: بیشتر تمرکز نهاد کتابخانه‌های استان بر مناطق کم برخودار است تا با تاسیس کتابخانه‌ها و ارائه خدمات در این مناطق بتوانیم کارکردهای اجتماعی نقش کتاب و کتابخوانی را گسترش دهیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خوزستان ادامه داد: افتتاح 11 کتابخانه در سال 97 برای مناطق کم برخودار در نظر گرفته شده که تاکنون 8 کتابخانه در این مناطق به بهره برداری رسیده است.

وی تصریح کرد: بر اساس نظر انجمن علمی ارتقاء کتابخوانی ایران، مقرر شد در هر استان یک شهرستان کم برخوردار برای توسعه و گسترش کتابخوانی معرفی شود که از خوزستان شهرستان اندیکا با جمعیت 47 هزار نفر و ظرفیت بالای مردم لالی در امر کتابخوانی، این شهرستان انتخاب شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 268496